Kadirov'dan ABD'ye terör yanıtı

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Rusya’da düzenlenen FİFA 2018 Dünya Kupası nedeniyle Kırım ve Kuzey Kafkasya ülkelerine gitmeme konusundaki uyarılarına Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov’dan cevap geldi.

18 Haziran 2018 Pazartesi, 17:38
Abone Ol google-news

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruda Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası sırasında Amerikan vatandaşlarının Kırım ve Kuzey Kafkasya ülkelerine gerçekleşecek turistik gezilere karşılık ‘gitmeyin’ uyarısında bulunmasına Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov’dan cevap geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığının anti Amerikancı kitleler tarafından oluşabilecek saldırı ve terör olayları gibi durumların oluşabileceği iddiasıyla yaptığı uyarıya Kadirov, “Düzenlenen organizasyona dünyanın birçok ülkesinden taraftarlar geliyor. Rusya ve Kuzey Kafkasya ülkeleri onları en iyi şekilde ağırlıyor. Amerikan Dışişleri ve batılı basının söylemleri tamamen nefret söylemleridir. ABD Dışişleri Bakanlığı nerede terör gruplarını ve terör saldırılarını görmüş merak ediyorum” şeklinde cevap verdi.