Kahramanmaraş'ta, 6 avukat tutuklandı, Baro Başkanı serbest bırakıldı

Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında dün gözaltına alınan 6 avukat tutuklandı, Baro Başkanı Vahit Bağcı ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

23 Mart 2017 Perşembe, 12:02
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 24 avukattan biri olan Vahit Bağcı, Türkiye Barolar Birliği ile gittiği Kanada'da olduğu için 14 Mart'ta düzenlenen operasyonda adresinde bulunamadı. Gözaltına alınan 22 avukattan 5'i tutuklanırken, yurt dışından dönünce 20 Mart'ta ifade vermek için adliyeye giden Vahit Bağcı, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.


Cumhuriyet Savcısı, soruşturma kapsamında aralarında Vahit Bağcı'nın da olduğu 7 avukatın adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasına itiraz etti. Üst mahkemenin de itirazı kabul etmesinin ardından dün Bağcı'nın da aralarında olduğu 7 avukat Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yeniden gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheli avukatlardan 6'sı tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Baro Başkanı Vahit Bağcı ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.