Karşıyaka, Zeynep Oral’ı ağırladı: Umutsuzluğa yer yok

Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Ayın Konuğu” etkinliği, aralık ayı programında ünlü gazeteci, Cumhuriyet yazarı ve PEN Türkiye Başkanı Zeynep Oral’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yayınlanma: 23.12.2019 - 09:57
Karşıyaka, Zeynep Oral’ı ağırladı: Umutsuzluğa yer yok
Abone Ol google-news

Haluk Işık’ın yönettiği söyleşide basından sanata, siyasetten kadın sorunlarına, hayatın her alanına dair görüşlerini aktaran Oral, katılımcıların sorularını da yanıtladı.

UMUTSUZLUĞA YER YOK

Görüşlerini yaşamdan somut örneklerle destekleyerek anlatan Oral, söyleşide Yaşar Kemal’den Aziz Nesin’e, Ahmed Arif’ten Joan Baez’e uzanan anılara da yer verdi. Örgütlenmenin, insan ve kadın haklarının, Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarının önemini vurgulayan Zeynep Oral, umutsuzluğa ve karamsarlığa yer olmadığının altını çizdi. Oral, etkinlik öncesinde ve sonrasında okurları için kitaplarını da imzaladı.

‘MEMLEKETİN RUH SAĞLIĞI’

Etkinlik sonrası Zeynep Oral’a teşekkür eden Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, şunları söyledi: “Her ay birbirinden değerli konukları ağırlayarak, hayatın her alanına dair düşünce ve görüşlerini paylaşıyoruz. “Ayın Konuğu” etkinlikleri, Karşıyakamıza ve İzmir’e özel bir farkındalık kazandırıyor. Bilgi sahibi olmadan, bugünümüzü anlayamaz, yarınları tasarlayamayız. Sayın Zeynep Oral’a katılımından ve olağanüstü söyleşisinden dolayı, hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. “Ayın Konuğu” etkinliklerimiz Haziran ayına kadar sürecek ve daha geniş katılımların sağlanması için gerekli önlemleri alacağız. Ben şimdiden tüm hemşerilerimizi, Ocak ayında gerçekleştireceğimiz ve Dr. Hüsnü Uçar’ı ağırlayacağımız “Memleketin Ruh Sağlığı” konulu etkinliğimize davet ediyorum.”


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler