Kazlıçeşme-Halkalı seferlerine ara veriliyor

Marmaray Projesi ''Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı banliyö hatlarının iyileştirilmesi, İnşaat ve Elektromekanik İşi'' kapsamında, yarından itibaren Kazlıçeşme-Halkalı hat kesiminde banliyö tren seferlerine ara verilecek.

28 Şubat 2013 Perşembe, 14:57
Abone Ol google-news

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'ndan (TCDD) yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul (Sirkeci)-Halkalı–İstanbul (Sirkeci) güzergahında; banliyö trenleri, tüm ana hat yolcu trenleri bölgesel trenler ve yük tren seferleri iptal edildi. Banliyö trenleri, İstanbul-Yedikule-İstanbul arasında işletilecek.

Ayrıca, İstanbul-Kapıkule- İstanbul arasında işletilen bölgesel trenler ile bu trenlere bağlantı sağlayan yolcu tren seferleri Alpullu-Uzunköprü-Alpullu arasında iptal edildi.

Uluslararası Bosfor Ekspresinin Halkalı-İstanbul-Halkalı arası güzergahı iptal edilerek, Kapıkule-Halkalı-Kapıkule arasında işletilmeye devam edilecek. Söz konusu parkurda vatandaşların mağdur edilmemesi için TCDD Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İETT) işbirliğinde ulaşım otobüslerle sağlanacak.

İlk etapta Halkalı-Küçükçekmece arasında 15 otobüsle günlük 105 sefer, Küçükçekmece-Yenikapı arasında ise 40 körüklü otobüs ile günlük 200 sefer yapılacak. Yedikule-Sirkeci arasında banliyö trenleri işletilmeye devam edilecek. İsteyen yolcular, Kocamustafapaşa ve Yenikapı İstasyonlarından bu bölgede çalışacak banliyö trenlerine aktarma yapabilecek. Bu parkurda her 15 dakikada bir tren çalıştırılacak.