KCK'de 124. duruşma

Terör örgütü PKK'nin üst yapılanması olduğu iddia edilen KCK'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 124'ü tutuklu 205 sanık hakkında açılan davanın 11. duruşması yapıldı.

04 Ekim 2012 Perşembe, 09:19
Abone Ol google-news

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmaya, eski BDP İstanbul İl Başkanı Mustafa Avcı ve yazar Ragıp Zarakolu'nun oğlu Deniz Zarakolu'nun da aralarında bulunduğu 118 tutuklu sanık ile 11 tutuksuz sanık katıldı. Tutuklu sanıklardan, 9 Ekim'e kadar duruşmalardan men edilen Arslan İşçioğlu ile birlikte 6 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

İddianamenin okunmasına, 430. sayfadan devam edileceğini söyleyen Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Alçık, başka suçtan tutuklu sanık Hakan Soytemiz'in, tahliye edildiğini ve bugünkü duruşmaya katılmadığını ifade etti.

Sanık avukatlarıyla izleyicilerin hazır bulunduğu duruşma, iki TRT spikerinin sırayla iddianame okumasıyla devam ediyor.

Öte yandan duruşmanın yapıldığı Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi girişinde ve duruşma salonunun olduğu bölgede, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.

Davanın duruşmasına yarın devam edilecek.