Kılıçdaroğlu engelli vatandaşlarla iftar yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Engelliler Üst Kurulu ile Yenimahalle Belediyesince düzenlenen iftarda, engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

23 Temmuz 2013 Salı, 19:26
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı kısa konuşmada, ramazanın, birlik, bütünlük, birbirine saygı ve hoşgörü günleri olduğunu vurgulayarak, siyasi bir konuşma yapmayacağını söyledi.

Birlik ve beraberlik içinde olanların seslerinin daha güçlü çıkacağını belirten Kılıçdaroğlu, engelli vatandaşların, hakları için verdikleri mücadeleyi desteklediklerini kaydetti.

Engelli vatandaşların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için gerçekleştirilen düzenlemelere katkı sunduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, bundan sonra da onlarla mücadelelerinde dayanışma içinde olacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu, iftara katılan engelli vatandaşlarla sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

Gezi Parkı odaklı protestolarda Tunalı Hilmi Caddesi ve Kızılay'da duran adam eylemi yapan bedensel engelli Oğuz Mucurluoğlu ile de sohbet eden Kılıçdaroğlu, Mucurluoğlu'nun eyleminin özverili bir çaba olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu'nun ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın iftar programında yaptıkları konuşmalar, işitme engelli vatandaşlar için işaret diline de çevrildi.