Kırmızı Başlıklı Kız Kurtadam'a karşı

Alacakaranlık'ın yönetmeni Kırmızı Başlıklı Kız masalına gotik ve gerilim dolu bir bakışla yaklaşarak Charles Perrault ve Grimm Kardeşler'i selamlıyor.

18 Ağustos 2011 Perşembe, 21:00
Abone Ol google-news

Valerie büyülü ormanın kenarındaki Daggerhorn köyünde yaşıyordur. Buranın köylüleri batıl inançlara, hurafelere inanıyorlar ve lanetlenmiş kurt efsanesinden çok korkuyorlardır. Saldırgan acımasız kurt yirmi yıldır bu köyden kimseyi öldürmemiştir çünkü her dolunayda köylüler ona hayvan kurban etmektedirler.

Valerie’nin annesi Suzette kızını köyün varsıl demircisi Henry’ye vermeyi planlıyordur, oysaki Valerie’nin gönlü çocukluk arkadaşı yoksul oduncu Peter’dadır. Bir gün kurt yılların barışını bozar, Valerie’nin kızkardeşi Lucie’nin canını alır. Kurtla başa çıkamayan Daggerhorn halkı ünlü kurtadam avcısı rahip Solomon’dan yardım ister.

Ekibi ve avlanma donanımlarıyla köye gelen rahibin gözünde köydeki herkes katil zanlısıdır. Kurt aralarından sadece biridir. Gündüzleri canavarın insan kılığında köyde dolaştığını öğrenen insanlar  panikleyerek çevrelerindekilerden de kuşku duymaya başlarlar, can korkusu herkesi birbirine düşürür.

David Leslie Johnson’ın özgün senaryosundan çekilen, klasik masal Kırmızı Başlıklı Kız’la Kurtadam efsanesine değişik bir boyutta yaklaşan fantastik, gotik gerilim, iyilik, kötülük, Tanrı, Şeytan, sadakat, cesaret, özveri, sevgi temalarını sürükleyici bir anlatımla irdeliyor.

Red Riding Hood (Kız ve Kurt)

Yönetmen: Catherine Hardwicke

Oyuncular: Amanda Seyfried, Gary Oldman, Billy Burke, Shiloh Fernandez, Max Irons, Virginia Madsen, Lukas Haas, Julie Christie/ 2011, 95 dakika, Tiglon.

Format: Dvd, Vcd, Blu-ray.