Kırmızıgül, yeni filmi için kolları sıvadı

''Beyaz Melek'' ve ''Güneşi Gördüm'' adlı filmleriyle beğeni kazanan Mahsun Kırmızıgül, yeni filmi ''New York'ta Beş Minare''nin hazırlıklarına başladı.

06 Ocak 2010 Çarşamba, 08:39
Abone Ol google-news

''New York'ta Beş Minare'' adlı filmi, hikayesini ve senaryosunu yazan Mahsun Kırmızıgül yönetecek. Filmin çekimlerine Nisan ve Mayıs aylarında Boyut Film-Murat Tokat'ın yapımcılığında başlanacak.

Mahsun Kırmızıgül ve Mustafa Sandal, 11 yıl önce bir araya gelerek projeyi çekmeye çalıştı. Ancak ikili başarılı olamadı. İlk kez bir sinema filmi için kamera karşısına geçecek olan Mustafa Sandal, filmde top sakallı ve kısacık saçlarıyla yer alacak.

Mahsun Kırmızıgül, yeni filminde uzun saçlarıyla izleyici karşısına çıkacak. ''New York'ta Beş Minare'' adlı filmin yedi sahnesinden oluşan teaseri önceden çekilerek, sinema salonlarında izleyicisiyle buluşmaya başladı. Film, Kasım ayında vizyona girecek.

Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği ilk filmi ''Beyaz Melek'', 2 milyon 31 bin 935 seyirci ile 2007 yılının en çok izlenen filmi oldu.

Kırmızıgül'ün ikinci filmi ''Güneşi Gördüm'' de geçen yılın en çok izlenen ikinci filmi olarak tarihe geçti. Filmi, 2 milyon 491 bin 454 kişi izledi.