Kobe'den THY'ye ret

Türk Hava Yolları’nın marka yüzü Kobe Bryant, yeni reklam filmi teklifini reddetti.

28 Ağustos 2014 Perşembe, 12:16
Abone Ol google-news

2012 yılında her yıl için bir reklam filmi çekimi için anlayan ve Messi ile birlikte iki reklam filminde oynayan Kobe Bryant, THY’nin üçüncü kez kamera karşısına geçme teklifini geri çevirdi.

Airporthaber’e göre Bryant’ın reklam filmini geri çevirmesine gerekçe olarak, 'Uzun sakatlık süreci geçirdim. Yeniden basketbol sahalarına dönmek istiyorum. Bunun için de basketbola ağırlık vermem gerekiyor. Yeni bir reklam filmine ayıracak vaktim yok' dediği öğrenildi.

Basketbol oynadığı dönemde THY reklam filmlerine vakit ayırabilen Kobe’nin sahalardan uzak olduğu dönemde THY’nin teklifini reddetmesi akıllarda soru işareti yarattı.

THY’nin üçüncü reklam filmi için yeni arayışlara girdiği belirtilirken yeni filmde Messi’nin tek başına rol alabileceği kaydedildi. Kobe Bryant’ın THY ile sponsorluk anlaşması 2014 yılı sonunda sona erecek.

ERMENİ LOBİSİ Mİ?

Bu arada Kobe Bryant’ın reklam filmi teklifini geri çevirmesinin ardında Ermeni lobisinin olduğu iddiaları da ortaya atıldı. Hatırlanacağı üzere THY Los Angeles Lakers’lı ünlü yıldıza ilk teklifi götürdüğünde Los Angeles’ta oldukça etkili olan Ermeni lobisinin ünlü yıldıza teklifi kabul etmemesi yönünde baskı uyguladığı iddia edilmişti. NBA yıldızının son kararında bu baskının etkili olmuş olabileceği de belirtildi.