KOÜ Anıtpark Yerleşkesi'nin taşınmasına öğrencilerden tepki

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Anıtpark Yerleşkesi'ni taşımak isteyen üniversite yönetimine öğrencilerden ‘’Anıtpark taşınmayacak’’ yanıtı geldi.

07 Aralık 2016 Çarşamba, 16:58
Abone Ol google-news

Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi'nde bulunan Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Kullar'a, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Konservatuarın da farklı yerleşkelere taşınması gündemine tepkilerini sürdüren öğrenciler, dün Kullar’daki Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Yerleşkesi girişine ''Anıtpark taşınmayacak'' yazılı pankart astı.

'SIKINTILAR OLUŞACAK'

Öğrenciler adına yapılan açıklamada, birbiriyle ilişkili fakültelerin başka yerlere dağıtılmasıyla ulaşım ve eğitimin niteliği anlamında sıkıntılar oluşabileceğini dile getirilerek, şu görüşlere yer verildi:

‘’Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı’na bilgi edinmek amaçlı dilekçe verdik, ama bizi dikkate almayan üniversite yönetimi (Eğitim öğretim devam ediyor, mağduriyet söz konusu değildir) yanıtını verdi. Taşınma süreci başta öğrenciler olmak üzere üniversite ve kentin tüm bileşenleri ile paylaşılmalı ve şeffaf bir şekilde yürütülmelidir. Etki alanı bu denli büyük olan bütün kararlarda aynı hassasiyeti talep ediyoruz.’’