Kulüpler 23 Nisan'ı unutmadı

Türkiye 23 Nisan coşkusunu yaşarken spor kulüpleri de bu önemli bayramı unutmadı.

23 Nisan 2014 Çarşamba, 10:31
Abone Ol google-news

Spor Kulüpleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladılar...

İşte spor kulüplerinden mesajlar:

Fenerbahçe:

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na dair resmi internet sitesinden yayımladığı mesajı şöyle:

"Ulu Önder Atatürk'ün, tarihimizin en parlak sayfalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni kurduğu ve geleceğimizin mimarı olan çocuklara armağan ettiği günün, 94.yıl dönümünde;

Hem milletimizin hem de çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor,

Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum."

Beşiktaş

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. İnternet sitesindeki mesaj şu şekilde:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluş yıldönümü olan bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin en parlak sayfalarından birisi olarak tarihteki yerini almıştır.

23 Nisan'ın aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanması da Türkiye'nin sadece ülkemizdeki değil, tüm dünya çocuklarına verdiği değeri simgelemesi bakımından son derece anlamlıdır.

En Büyük Beşiktaşlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletimize ve çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor; tüm çocuklarımızı ve yavru kartallarımızı sevgiyle kucaklıyorum...

Halkın takımı Beşiktaş, halkın en büyük lideri Gazi Mustafa Kemal'i sonsuza kadar saygıyla anacaktır."

Galatasaray

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Aysal, kulübün internet sitesinde yer alan mesajında şunları kaydetti:

"Bugün 23 Nisan. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve milletin egemenliğini ilan ettiği büyük tarihsel dönüşümün 94. yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz.

Demokrasi, halk iradesi ve çağdaş uygarlık yolunda en önemli adımın atıldığı 23 Nisan 1920 tarihinden dokuz yıl sonra, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı çocuklara armağan etti. Yüce Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin göstergesi olan bu bayram günü, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza mutlu bir Türkiye bırakabilme ödevimizi bizlere hatırlatan bir gün olarak değerlendirilmelidir.

Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmek ve 'milletler ailesi'nde hak ettiği onurlu yere sahip olabilmek, ancak onun ideallerini hayata geçirmek için sürekli uğraş vermekle mümkün olabilir. Galatasaray, Büyük Atatürk'ün değerlerine gerçek anlamda sahip çıkmak, koyduğu hedefler doğrultusunda Türkiye'yi dünya üzerinde layık olduğu şekilde temsil etmek ve dün olduğu gibi yarınlarda da yeni zaferleri ulusumuza armağan etmek için çalışmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türkiye'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; renk ayırt etmeksizin, aynı geminin içinde olduğumuz bütün spor camiasına, ailelerine ve çocuklarına mutlu, sağlıklı ve başarılı bir gelecek diliyorum."

Eskişehirspor:

Eskişehirspor Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kulübün resmi internet sitesinden "23 Nisan kutlu olsun" başlığıyla yayımlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 94. yıl dönümü ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mız kutlu olsun."

Sivasspor:

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 94. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Otyakmaz, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı çocuklara armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve güvendiğini ortaya koyduğunu belirtti.

Türk milleti açısından 23 Nisan'ın çok önemli bir gün olduğunu vurgulayan Otyakmaz, 23 Nisan 1920'de Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığını hatırlatarak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İşgal girişimlerine başkaldıran Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yürüttüğü Kurtuluş Savaşı ile tarih önünde büyük bir sınav vermiş, haklılığını tüm dünyaya kanıtlamıştır. Bu vesileyle geleceğin Sivas'ını ve Türkiyesi'ni emanet edeceğimiz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha şükranlarımla anıyorum."

Kardemir Karabükspor

Kardemir Karabükspor Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Kulübün resmi internet sitesinden yayımlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 94. yıl dönümü vesilesi ile çok zor şartlar altında mücadele ederek ülkemizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisini bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz."

Türkiye Futbol Federasyonu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

TFF, internet sitesinden yayınladığı mesajında, "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açarak; halk egemenliğine dayalı demokrasinin ve cumhuriyetin temellerini atmıştır. Bu nedenledir ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletin iradesini kendisinin tayin ettiği TBMM'nin kuruluş gününü, ülkemizin teminatı ve geleceğimiz olan çocuklara da bayram olarak armağan etmiştir. TBMM'nin 94. kuruluş yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarız" ifadelerini kullandı.