Kuyumcu, 70 yaşındaki kadını dolandırılmaktan kurtardı

KÜTAHYA'da 70 yaşındaki Mahire Tugay, telefonla kendisini arayıp polis olduklarını ve FETÖ/PDY soruşturmasını yürüttüklerini söyleyenlere inanıp, 10 bin lira parasını dolandırıcıların hesabına yatırdı. Tugay daha sonra evdeki 30 bin lira değerindeki altınlarını bozdurmak için kuyumcuya gitti. Kuyumcunun durumun fark etmesi üzerine Tugay, altınlarını dolandırıcılara kaptırmadı.

31 Mayıs 2017 Çarşamba, 17:19
Abone Ol google-news


Mahire Tugay'ı telefonla arayan ve kendilerini polis olarak tanıtan kimliği belirsiz kişiler, FETÖ/PDY soruşturmasını yürüttüklerini söyledi. Mahire Tugay, dolandırıcıların isteği üzerine 10 bin lira parasını PTT şubesi aracılığıyla belirtilen hesaba yatırdı. Şüpheliler daha sonra Mahire Tugay'dan evdeki yaklaşık 30 bin liralık altınları kuyumcuya gidip bozdurmasını ve parayı da aynı hesabı yatırmasını istedi. Cumhuriyet Caddesi'ndeki bir kuyumcuya giden Mahire Tugay'ın sürekli telefonla konuşmasında şüphelenen kuyumcu, altınları bozmadan önce polisi aradı.

Gelen sivil polisler, Mahire Tugay'a dolandırılmak üzere olduğunu söyledi. Mahire Tugay da telefonla konuştuğu kişilere "yanıma sivil polisler geldi. Sizin dolandırıcı olduğunuzu söylüyorlar" dedi. Bunun üzerine karşı taraftaki telefonu kapattı. Mahire Tugay, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polis, Mahire Tugay'ın 10 bin lirasını dolandıran şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.