Levent Nazifoğlu: 'Bruma takımda kalacak'

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, GSTV'de yayınlanan Gün Ortası programında özellikle sarı- kırmızılı takımın transfer politikasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bruma'nın takımda kalacağını açıklayan Nazifoğlu "Harekete geçiyoruz, 3 oyuncu alacağız" dedi.

21 Temmuz 2016 Perşembe, 15:17
Abone Ol google-news

 

Sözlerine Galatasaray'ın İsviçre kampını değerlendirerek başlayan Nazifoğlu "Güzel şartlarda kampa başladık ama daha sonra oyuncularımızın konsantrasyonu bozuldu. Fakat ilk dönemde olağanüstü bir çalışma yapıldı. Futbolculara özverilerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın semeresini alacağımızı düşünüyorum. Futbolcular da geçen sezonun tekrarlanmasını istemiyor" ifadelerini kullandı.

Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kampa etkisi için "Bizler, futbolcular, teknik ekip ve çalışanlar... Hepimiz buradaki ailelerimizi merak ettik. Ama kampı bırakıp dönmek Türkiye'nin dünyada kötü algılanmasına neden olabilirdi. Zaten bizim bayraklarla, saygı duruşumuzla, mesajlarımızla demokrasiye verdiğimiz desteği tüm ülke gördü" şeklinde konuştu.

Nazifoğlu'nun konuşmasından öne çıkan sözler şöyle:

"RIEKERINK'E KEFİLİM"

"Türk futbolu için en önemli eksiklerden biri taktik çalışmalar. Jan Olde Riekerink futbolu çok iyi biliyor. Hocamız, Galatasaray'daki değişimi taraftarlara yansıtacaktır. Taraftarlardan ricam Riekerink'ten şüpheleri olmasın. Ben ona inanıyorum ve kefilim.”

"TAFFAREL'İN YERİNE..."

“Claudio Taffarel, Galatasaray için çok önemli biri. Arkadaşımız Fadıl Koşutan 4 senedir Taffarel'le beraberdi. Tafo'nun "Benden bile iyi" dediği bir arkadaşımız. Şahsi görüşüm, Fadıl'la beraber devam etmemiz...”

"KAMPIN YILDIZI BRUMA"

"Kamp süresince Bruma yıldızlaştı. Bruma'yı bir kenara koyarsak; tüm oyuncular üzerine düşen görevi yaptılar..."

"TARAFTAR RAHAT OLSUN, BRUMA KALIYOR"

"Bruma bizim çocuğumuz. Taraftar rahat olsun, Bruma bizimle kalacak. Hiçbir yere gitmeyecek. PSV'den teklif geldi. Keşke herkese gelse teklif gelse, bizler otursak, toplantılar yapsak, bunların üzerine konuşsak. Bruma için gelen teklife mutlu olduk ama Bruma'yı 10 milyon Euro'lara bile vermeyeceğiz. Bruma'nın gelişimine gelince; 19 yaşındaydı, şimdi 21 yaşında. Yaşının verdiği olgunlukla bu duruma geldi. La Liga'da oynadığı takım bizden daha iyi değil. Gelişiminin La Liga ile ilgisi yok. Bruma dünyada bu kabiliyet ve bu sürate sahip 5 futbolcudan biri..."

"3 OYUNCU ALACAĞIZ"

"Hoca İsviçre kampı sonunda yaptığı transfer açıklamasıyla bize pası attı. Orta sahada oldukça oyuncu kaybettik. Onların yerine oyuncu alacağız. Son olaylar transferi engellemedi ama süreci geciktirdi. Hem orta saha hem forvete takviye yapacağız. Teknik heyet İsviçre'de 6-7 saatini bu işe ayırıyordu. Sportif AŞ'de bu önerileri değerlendiriyoruz. Ardından harekete geçiyoruz. Çok ihtimal var ama herhalde 3 oyuncu alacağız."

"KOŞULLAR BELLİ"

"Futbolcu gitmek isterse bunun koşullarını yerine getirmesi lazım. Dzemaili bizim kontratlı oyuncumuz. Sadece Dzemaili değil, oyuncu gitmek istiyorsa son yıl kazandığı parayı getirir, gider. Dzemaili de diğerleri de bizim oyuncularımız. Nasıl ki biz 'git' dediğimizde bir oyuncu gitmiyorsa oyuncu da Ben gideceğim' deyince gidemez..."

"SNEIJDER VE MUSLERA"

"Sneijder bize kalacağını söyledi. Bence bu senenin yeni transferi. Zaten gönderecek olsak kaptan olarak sahaya çıkarmazdık. Genç bir oyuncu gibi. Tüm arkadaşlarına örnek oluyor. Muslera ile de böyle bir ayrılık gündeme bile gelmedi. Zaten Bruma konusunda söylediğim gibi teklif gelirse çok enteresan ve herkesin hemfikir olacağı bir rakamın olması lazım..."

"TURGAY ŞEREN'E VEFA"

"Turgay Ağabey çok önemli bir efsaneydi bizim için. Bilindiği üzere Spor Toto Süper Lig de bu sezon Turgay Şeren ismiyle oynanacak. Galatasaray vefalı bir camia; gerekli vefayı kendisine gösterecektir."

"GİDECEK OYUNCULAR BELİRLENDİ"

"Gidecek oyuncuları belirledik. Bize sunulan kadroyu orada onayladık. Önce bir menajerleri ile konuşup kendilerine ileteceğiz. Bu oyuncular Danimarka kampında olmayacak..."

"LUCAS LEIVA İLE İLGİLENİYORUZ AMA"

"Lucas Leiva ilgilendiğimiz oyunculardan biri ama başka alternatifleri de var. Ön libero için onlardan biri alınacak…"

"TABİİ Kİ ONLARLA OYNAYACAĞIZ!"

"İkinci hazırlık kampında ve sonrasında Manchester United ve Atletico Madrid ile oynayacağız. Galatasaray'ın çapındaki takımlar. Tabii ki onlarla maç yapacağız, kiminle oynayacağız?"

TARAFTARA ‘TEZAHÜRAT’ MESAJI

"Tüm kupaları almamız lazım. İkincilik veya üçüncülük bile bu camia için başarısızlık. Tüm maçlarda gelenek haline gelen bir şey var. Rakip takım gol atıyor, 'Yönetim istifa' diye bağırıyorlar. Takımımız bu tezahüratla uyuyor, bizim tempomuz zarar görüyor; rakip takım avantaj sağlıyor. Taraftarlarımız takımımızı durdurmasınlar, ateşlesinler... Bize güvenip inansınlar. Görecekler ki bambaşka bir Galatasaray izleyecekler..."

(Ntvspor)