Leyla Zana'nın çağrısına Demirtaş'tan cevap

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'li Leyla Zana'nın Erdoğan'a yaptığı çağrı içinLeyla ablanın içi uyanarak yaptığı bir çağrıdır. Kişisel bir çağrıdır. Bir anne olarak yapmıştır. Partimizin yaptığı bir çağrı değildir" dedi.

17 Ekim 2015 Cumartesi, 12:47
Abone Ol google-news

HDP lideri Selahattin Demirtaş, Leyla Zana’nın, “Cumhurbaşkanı muhalefet partilerini bir araya getirsin” çağrısına karşılık, Partimizin yaptığı bir çağrı değildir" dedi.

Ankara'daki terör katliamında ölenlerin yakınlarına taziye için İzmir'e giden Zana, "Sayın Cumhurbaşkanı, ana muhalefet partilerini bir araya getirsin. Ölen arkadaşların tek tek ismini bilmiyorum ama acılıyız, öfkeliyiz, yaslıyız ve gerçekten isyandayız. Ama Yunus Emre'nin sözü gibi; 'öfke baldan tatlıdır ama meyvesi acıdır.' Öfke öfkeyi doğuracak. Bu yas havası dayanışmaya dönsün. Benim gibi insanların kaderi bu. 40 yıldır hep cenaze topluyoruz ve taziye dileklerinde bulunuyoruz" şeklinde konuştu.

KİŞİSEL BİR ÇAĞRIDIR

HDP lideri Selahattin Demirtaş ise Leyla Zana'nın çağrısı için kişisel bir açıklama ifadesini kullandı. Demirtaş, "Leyla ablanın içi uyanarak yaptığı bir çağrıdır. Kişisel bir çağrıdır. Bir anne olarak yapmıştır. Partimizin yaptığı bir çağrı değildir" dedi.