"Melih Gökçek'i icraya verdik"

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Ali Çetin, "Kızılırmak suyunun Ankara'ya getirilmesi sırasında eleştirilerimize hakaretle yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında açtığımız tazminat davasını kazandık. Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin bin 500 TL tazminata mahkum ettiği Gökçek bu parayı ödemediği için şimdi de kendisi hakkında 16. İcra Müdürlüğü nezdinde icra takibi başlattık" dedi.

05 Haziran 2009 Cuma, 09:04
Abone Ol google-news

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Ali Çetin, icra takibi sonucunda bin 500 TL tutarındaki alacağın Gökçek'in kişisel mal varlığından tahsil edileceğini bildirdi, bu para ile Eskişehir'den temiz ve sağlıklı Kabalak Suyu alınıp Kızılay semtinde halka dağıtılacağını kaydetti.

TÜDEF Başkanı Çetin, açıklamasında şu görüşlere de yer verdi:
"Tüketici haklarına zerre kadar saygı duymayan Gökçek, hukuka da saygı duymadığı için olsa gerek mahkeme kararını yok saymış ve mahkum olduğu tazminatı ödememekte direnmiştir.
Gökçek'in Kızılırmak suyu inadı yüzünden 1 milyar dolar harcanmıştır. Bu, ölü bir yatırım şahaseri olarak bir kenarda beklemektedir."