Meryem Ana Kilisesi 24 saat açık kütüphane oluyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin tarihi projeleri olan Kayseri Mahallesi, Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi ve 24 saat açık kütüphaneye dönüşecek olan Meryem Ana Kilisesi restorasyon çalışmalarında incelemeler yapıldı.

25 Ocak 2016 Pazartesi, 15:17
Abone Ol google-news

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yapılan ve sürdürülen projelerle ilgili tarihi mekanları konukları ile yerinde inceledi. İnceleme gezisine Başkan Mustafa Çelik'in yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile Çekül Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen katıldı. İncelemeler Kayseri Mahallesi'nde başladı. Kayseri Mahallesi'nin son durumunu ve yapılacak olan yeni çalışmaları anlatan Başkan Mustafa Çelik, konuklarına Kayseri Mahallesi'ndeki bazı konakları gezdirdi.

Kayseri Mahallesi'nin ardından Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi'nde inceleme devam etti. Heyet, bitme aşamasına gelen müzeyi gezerek bilgi aldı. Başkan Mustafa Çelik, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ile birlikte müzede yer alan tarihi bir sınıfta sıraya oturarak poz verdiler. Başkan Mustafa Çelik, Milletvekilleri Özhaseki ve Yıldız, Başkan Çolakbayrakdar ve Çekül Vakfı Başkanı Metin Sözen Kiçikapı'daki kilisede de incelemelerde bulundular. Başkan Mustafa Çelik, restorasyon çalışmaları devam eden Meryem Ana Kilisesi'nin 24 saat açık kütüphane olarak hizmet vereceğini belirtti.