Mısır'ın önerisi kabul edildi: İsrail saldırıları durdurdu

İsrail, Mısır'ın Gazze için sunduğu 'ateşkes' önerisini kabul etti. İsrail ordusunun da Gazze'ye yönelik saldırılarını askıya aldığı bildirildi.

15 Temmuz 2014 Salı, 09:15
Abone Ol google-news

Mısır'ın İsrail ile Hamas arasında ateşkes sağlanması için sürdürdüğü çaba İsrail'de kabul gördü. Mısır'ın yaptığı teklif, bu sabah saatlerinde konuyu görüşen İsrail kabinesi tarafından kabul edildi.

Hamas'ın askeri kanadından yapılan açıklamada ise teklifin kabul edilmediği açıklandı. Açıklamada, "Savaşımız sürüyor" denildi.İsrail güvenlik kabinesinin, Mısır'ın başlattığı ateşkes girişimini onayladığı bildirildi.

İsrail Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Başbakan Binyamin Netanyahu başkanlığındaki güvenlik kabinesinin, bu sabah yaptığı toplantıda, Mısır'ın ateşkes girişimini kabul ettiğini belirtti.

Gendelman, ateşkesin 09.00'dan itibaren başlatıldığını ifade etti.

ORDUDAN AÇIKLAMA GELDİ: SALDIRILAR DURDU

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, Twitter'daki resmi hesabından yaptığı açıklamada, "Hükümetin talimatları doğrultusunda ordu, teyakkuz halini muhafaza etmekle birlikte Gazze'ye saldırılarını askıya alma kararı aldı" ifadesine yer verdi. Adraee, ordunun Hamas'ın hareketlerini takip etmeye devam edeceğini belirtti.

İSRAİL BİR HAFTA BOYUNCA GAZZE'Yİ VURDU: 194 ÖLÜ