Mustafa Cengiz yönetimi ibra edilmedi

Galatasaray'da 13 saat süren Olağan Genel Kurul sonucunda Mustafa Cengiz yönetimi idari açıdan ibra edilmedi.

23 Mart 2019 Cumartesi, 22:51
Mustafa Cengiz yönetimi ibra edilmedi
Abone Ol google-news

Galatasaray'da genel kurul şoku yaşanıyor. 13 saat süren Olağan Genel Kurul'da Galatasaray Genel Kurul Üyeleri Mustafa Cengiz yönetiminin 2. döneminin idari açıdan aklanmamasına karar verdi. Oylama sonucu 358-331 aklanmaması yönünde oy kullananlar lehine gerçekleşti. Galatasaray'ın tüzüğüne göre bu kararın ardından yönetim 1 ay içinde olağanüstü seçim kararı almak zorunda. Bunun yanında, Galatasaray Spor Kulübü'nün tüzükteki 59. maddesine göre Mustafa Cengiz, bir sonraki seçimde aday olamayacak. 

Galatasaray'ın yıllık olağan mali genel kurulu, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapıldı. Genel kurulda eski başkan Dursun Özbek yönetiminin 2018 yılının 23 günü ile kulübün mevcut başkanı Mustafa Cengiz yönetiminin iki dönem faaliyetleri üyelerin ibrasına ayrı ayrı sunuldu. İlk olarak 2018 yılı ocak ayı Dursun Özbek yönetiminin 23 günlük faaliyetlerinin ibrasının oylaması başlarken, ardından ise Mustafa Cengiz yönetiminin ilk dönemi olan 23 Ocak - 29 Mayıs dönemi oylamaya sunuldu. Sonrasında ise Cengiz yönetiminin ikinci döneminin ibra oylamasına başlandı.

Üyelerin oylaması sonucu Dursun Özbek yönetiminin 23 günlük faaliyetleri mali ve idari yönden ibra edildi. Mustafa Cengiz yönetiminin ilk dönemi olan 23 Ocak - 29 Mayıs dönemdeki faaliyetleri de idari ve mali yönden oy çokluğu ile ibra edildi.

Mustafa Cengiz'in ikinci dönemi olan 29 Mayıs'tan günümüze kadar olan süreçte ise Cengiz yönetimi mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi.