Myanmar ordusuna ait uçak düştü: 4 ölü, 1 yaralı

Myanmar ordusuna ait bir uçak başkent Naypyidaw'daki havaalanından kalktıktan kısa bir süre sonra düştü. Kazada uçaktaki 4 ordu personeli hayatını kaybederken bir kişi ise yaralı olarak kurtuldu.

10 Şubat 2016 Çarşamba, 10:52
Abone Ol google-news
<video:478660>


Bilgi Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada başkent Naypyidaw'daki havaalanından orduya ait 5 kişiyi taşıyan bir uçak havalandı. Kısa bir süre sonra arızalanan uçak, havaalanından 1,6 kilometre uzaklıktaki pirinç tarlasına düştü. Düşen uçağın artık üretimde olmayan 19 yolcu kapasitesine sahip çift motorlu Beechcraft 1900 tipi olduğu açıklandı. Kısa bir süre sonra olay yerine intikal edep ekiplerin söndürme çalışmalarında, uçağın büyük bir kısmının yandığı görülüyor.

Myanmar ordusundan yapılan açıklamada, ölenler arasında ise bir binbaşı, iki yüzbaşı ve bir onbaşı bulunduğu bildirildi. Kurtarılan onbaşı rütbesindeki bir kişinin ise tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Öte yandan kazayı gördüğünü beliretn bir çiftçi, uçak düştükten sonra olay yerine gittiğini ve pencereleri küreğiyle kırarak yolcuları çıkarmaya çalıştığını kaydetti.

(CİHAN)