Narlıdere Deniz Festivali başlıyor!

Narlıdere Belediyesi bu yıl bir ilke kez Deniz Festivali düzenlemek için kolları sıvadı. Narlıdere Deniz Festivali bugün başlıyor.

Yayınlanma: 05.09.2019 - 09:35
Abone Ol google-news

Narlıdere Belediyesi'nin düzenlediği Narlıdere Deniz Festivali bugün başlıyor. Festivale, Çevre, Kıyı Alan ve Sıfır Atık Paneli’ne CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da katılacak. Saat 10.30’daki etkinlik, Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

ÇEVRECİ VEKİL GÜLİZAR BİÇER KARACA İLK KONUK

9 Eylül'e kadar sürecek olan festival Narlıdere AKM’de yapılacak panelle başlayacak. Bugün festivalin ilk konuğu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca konuşmacı olarak katılacak. Festival kapsamında 6 Eylül Cuma günü, saat 10.00’dan itibaren Sahilevleri’nde sahil ve deniz temizliği düzenlenecek. Deniz temizliğine uzman dalgıçlar da katılacak. Temizlik çalışmalarına İzmir’deki Sivil Toplum Kuruluşları da destek verecek.

9 EYLÜL KURTULUŞ KUPASI YELKEN YARIŞLARI
Narlıdere Deniz Festivali 2019 etkinlikleri kapsamında, 7 Eylül Cumartesi günü 9 Eylül Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları yapılacak. Sahilevleri’nde düzenlenecek etkinlik Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu ve Narlıdere Belediyesi işbirliğinde organize edilecek. 9 kulübün katılacağı yarışlar 12.00’de başlayacak ve yarışları izlemek isteyen vatandaşlar için Bakü Parkı’nda izleme alanları oluşturulacak. Yelken Yarışları’nın 2. Etabı ve ödül töreni ise 8 Eylül Pazar günü yapılacak.

ALİ ENGİN: TÜM İZMİRLİLERİ FESTİVALE BEKLİYORUZ
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “9 Eylül İzmir’in Kurtuluş gününü, şehre yakışır etkinlik ve yarışmalarla kutlayacağız. Yapacağımız etkinliklerle çevre bilincini arttıracağız, deniz temizliği ve yelken yarışları organizasyonları ile deniz farkındalığı oluşturacağız. Tüm İzmirlileri festivale bekliyoruz” dedi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler