Odak Yazar Söyleşileri'nin konuğu: Mahir Ünsal Eriş

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin geçen yıl başlattığı ve her ay bir yazarı konuk ettiği “Odak Yazar Söyleşileri”nin şubat konuğu Mahir Ünsal Eriş...

18 Şubat 2016 Perşembe, 12:28
Abone Ol google-news

1980 yılında Çanakkale'de doğan yazar, Bandırma'da büyüdü. Arkeoloji alanında tamamladığı lisans eğitiminden sonra çeşitli dillerden kitaplar, makaleler, öyküler çevirdi ve halen de devam etmektedir. Öykülerini topladığı “Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde...” adlı ilk kitabı 2012 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan yazar ardından 2013 yılında “Olduğu Kadar Güzeldik” adlı öykü kitabını yayınladı. 2014 yılında, 60. Sait Faik Hikaye Armağanı'na layık görülen Eriş, öykülerinde naifliği ve yalın diliyle dikkat çeken yazarlar arasında.

Mahir Ünsal Eriş’in ilk romanı “Dünya Bu Kadar” geçen yıl yayınlandı.

Kimi gazete ve dergilerde futbol yazıları da yazan Eriş, kitaplarındaki biyografisinde belirtildiği üzere, Gençlerbirliği taraftarıdır.
19 Şubat’ta gerçekleşecek ve moderatörlüğünü Ayşe Gülen Eyi’nin yapacağı etkinlikte Mahir Ünsal Eriş ile edebiyatın kederli erkekliğini, erkeklik hallerini ve edebiyatımın bugününü konuşulacak.

“Odak Yazar Söyleşileri”ne daha önce Burhan Sönmez, Murat Yalçın ve Nermin Yıldırım katılmıştı. Mahir Ünsal Eriş’in ardından ise etkinliğin konukları 4 Mart’ta Ece Temelkuran, 24 Mart’ta Karin Karakaşlı, 15 Nisan’da Alper Canıgüz ve 6 Mayıs’ta Kemal Varol olacak.