Onno Tunç ölümünün 20. yılında anıldı

Onno Tunç ölümünün 20. yılında Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde anıldı.

15 Ocak 2016 Cuma, 12:53
Abone Ol google-news

İzzet Öz’ün sunduğu geceye Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskoposu Aram Ateşyan ve ruhani liderlerin yanı sıra salonu tıka basa dolduran Onno Tunç hayranları katıldı.

Gecede sahneye çıkan Bülent Ortaçgil , Şelale Şehnaz Sam, Ahmet Selçuk İlkan, Aysun-Ali Kocatepe, Alex ve Feriköy Surp Vartanants Korosu ; Onno Tunç’un eserlerini seslendirerek anılarını paylaştılar.

Coşku ve özlemin doruğa çıktığı, yoğun ilginin yaşandığı gecede Bakırköylü ve İstanbullu sanatseverler müziğe doyarken, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ‘‘Gecede emeği geçenlere teşekkür ediyorum, ümit ediyorum ki Onno Tunç’un aziz hatırasına yakışır bir gece olmuştur’’dedi. Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskoposu Aram Ateşyan da “Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği önemi dile getirerek, Ermeni cemaati bu ülkede var oldukça sanatçılarda eksik olmayacaktır” diye konuştu. Ünlü sanatçı Sezen Aksu ise 15-16 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek konserleri nedeniyle geceye katılamadı.