Plaj sapığına linç girişimi

Zonguldak’ta, geçen çarşamba günü Iraklı 9 gencin bikinili kadınların fotoğrafını çektiği iddiasıyla gözaltına alındığı Kapuz Plajı’nda bu kez emekli 53 yaşındaki Y.A., aynı şekilde cep telefonuyla fotoğraf çekerken yakalandı.

24 Ağustos 2014 Pazar, 15:08
Abone Ol google-news

Plajda güneşlenen bir kadın, cep telefonuyla fotoğrafını çeken şüpheliyi plaj görevlilerine şikayet etti.

Görevliler tarafından müdüriyet binasına götürülen Y.A.’nın cep telefonundaki hafıza kartını plajda oturduğu yerin yakınında bulunan sandalın altına attığı belirlendi. Yapılan aramada bulunan hafıza kartında şikayetçi olan kadın ve güneşlenen diğer bikinili kadınların fotoğrafları ile daha önce banka, market gibi çeşitli yerlerde çekilmiş mini etekli ve şortlu kadın fotoğrafları bulundu.

KORİDORA ALINIP DIŞARI ÇIKARTILDI

Görevliler polise haber verirken, durumu öğrenen plajdaki diğer erkekler Y.A.’nın bulunduğu müdüriyet binasının etrafında toplanarak tepki gösterdi. Polisler, kalabalığın arasında koridor oluşturup Y.A.’yı binadan çıkararak ekip aracına bindirdi. Yüzünü havluyla kapatan Y.A., karakola götürüldü. Y.A.’dan şikayetçi olan kadın da ifade vermek üzere karakola gitti. Kapuz Plajı Tesis Müdürü Hayri Topçuğlu, kadınların uygunsuz fotoğraflarının çekildiği yönündeki şikayet üzerine söz konusu kişiyi müdüriyet binasına götürdüklerini söyledi.

"HAFIZA KARTINI ATTIĞI YERDE BULDUK"

Topçuoğlu, "Ancak telefonun hafıza kartını saklamış. Kartı attığı yerde bulduk. Kadınların uygunsuz fotoğrafları vardı. Daha önce başka yerlerde çekilmiş uygunsuz kadın fotoğrafları da vardı. Linç edeceklerdi onu burada herkes. Herkesin fotoğrafını çekiyordu, şimdi herkes onun fotoğrafını çekti" dedi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.