Puma: Yırtılan formalar Türkiye'de üretildi!

EURO 2016 A Grubu son maçında İsviçre'nin Fransa karşısında formalarının bir bir yırtılması sonrası Puma'dan olay yaratan açıklama geldi

20 Haziran 2016 Pazartesi, 21:00
Abone Ol google-news

EURO 2016 A Grubu son maçında İsviçre'nin Fransa karşısında formalarının bir bir yırtılması gündeme damga vurdu.

Shaqiri: Umarım Puma kondom üretmiyordur

Puma, sosyal medyada espri konusu olan olayla ilgili resmi açıklama yaptı ve bir tartışma daha yarattı. Puma'nın açıklamasında, "Puma'nın Milli Takım formaları Türkiye'de üretilmiştir" ifadeleri yer aldı.

İşte Puma'dan yapılan açıklama:

PUMA’nın birincil amacı her zaman en iyi kaliteyi sunabilmektir ve bu amaç EURO 2016’da sponsorluğunu yaptığımız İsviçre, Avusturya, Çek cumhuriyeti, İtalya ve Slovakya milli üniformaları için de değişmemiştir. Tüm bu takımlar milli maçlarında PUMA ACTV Thermo-R teknolojili üniforma giyinmektedirler. Tüm federasyonlar bugüne kadar hiç bir problem ile karşılaşmadıklarını üniformaların kalitesinden, kullanımından ve dizaynından çok memnun olduklarını açıklamıştır.

Analizlerimiz sonucunda İsviçre’nin pazar günkü maçta giyinmiş olduğu üniformalarının tek bir serisinde üretim sürecinde ipliklerde problem yaşandığı ve final ürününde yıpranmaya sebep olduğu ortaya çıkarılmıştır. Bu durum sadece üretim sırasında ısı, basınç ve zamanlama doğru olarak kontrol edilemezse ortaya çıkabilir. Dar kesin ACTV üniformaları elasten ve polyester materyallerinden oluşmaktadır. Hatalı materyal sadece limitli sayıda, İsviçre üniforması üretimi sırasında kullanılmıştır.

PUMA, sponsoru olduğu tüm PUMA üniformaların kalite kontrolünü gerçekleştirerek böyle talihsiz bir hatanın yeniden oluşmasına engel olmuştur. PUMA EURO 2016 milli takım üniformaları Türkiye’de üretilmiştir.

ACTV Thermo-R teknolojisi tişörtlerin ön ve arka yüzlerine üretim sırasında stratejik olarak yerleştirilen faz dengeleyici materyali sayesinde oyuncuların vücut sıcaklığının optimum seviyede kalmasına yardımcı olur. Teknoloji Mayıs 2014’ten beri tüm milli takım ve kupa maçlarındaki üniformalarda ve Dünya Kupa’sı üniformalarında başarılı bir biçimde kullanılmıştır.