Putin: Trump ile Slovenya'da görüşmeye hazırım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump ile Slovenya'nın başkenti Ljubljana'da görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

10 Şubat 2017 Cuma, 19:19
Abone Ol google-news

Sputnik'te yer alan habere göre, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile Moskova'da ortak basın toplantısı düzenleyen Putin, "Trump ile yapılacak görüşmenin yeri olarak Ljubljana'ya karşı değilim. Ljubljana harika bir yer. Ancak bu sadece bize değil, birçok faktöre bağlı" dedi.
Eski ABD Başkanı Barack Obama ile Ljubljana'da buluştuğunu da anımsatan Putin, "Eğer Trump ile böyle bir görüşme gerçekleşirse, Slovenya'ya bu görüşmeyi organize etmeye hazır olduğu için şimdiden teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'WASHINGTON İLE İLİŞKİLERİ TÜM ALANLARDA CANLANDIRMAYA HAZIRIZ'

Rusya-ABD ilişkilerine de değinen Putin, Washington ile ilişkileri tüm alanlarda canlandırmaya hazır olduklarını kaydetti.

Putin, "Rusya-ABD ilişkileri özellikle son 5 yıl içinde geriye gitti. Elbette ilişkileri hem Rus hem de ABD halkının çıkarına olacak şekilde yeniden canlandırmamız gerekiyor. Trump'ın bu konuya nasıl yaklaştığını duyduk ve bunu memnuniyetle karşıladık. İlişkilerin tüm alanlarda ve tam kapasiteyle yeniden canlanacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.