Putin'den Trump'a mesaj: Hiçbir problem yok

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump'la her an bir araya gelmeye hazır olduğunu söyledi. Putin, Rusya'yla ilişkilerin normalleşmesi için çağrı yapan Trump'ı bu konuda desteklememelerinin de imkansız olduğunu belirtti.

13 Aralık 2016 Salı, 11:39
Abone Ol google-news


Tokyo'ya 15-16 Aralık'ta gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Japon Nippon televizyonuna röportaj veren Putin, "Trump'la bir araya gelmeye gelince, sanırım, seçilmiş başkana yönetimi oluşturması ve göreve gelmesi için zaman vermek gerekiyor. Biz her an bir araya gelmeye hazırız. Bizim açımızdan hiçbir problem yok" dedi.

"ABD'nin seçilmiş başkanı ilişkilerimizin normalleşmesi için çağrı yapıyor. Bunu desteklemememiz imkansız" diye devam eden Putin, "Kendi payımıza düşeni yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı. Putin, Trump'ın seçim kampanyasında kullandığı 'Amerika'yı yeniden güçlü yap' sloganına ilişkin bir soru karşısında da şunları söyledi: "Trump'ın, bu tezinin içini nasıl dolduracağını anlamamız gerekiyor. Burada işbirliğimizin gelişmesi karşısında bir problem olmayacağını umuyoruz."