Rıdvan Dilmen: 'Galatasaray'ın yıldızları gelişmiyor'

Rıdvan Dilmen, NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol programında, Galatasaray - Eskişehirspor maçını değerlendirdi.

13 Eylül 2014 Cumartesi, 22:38
Abone Ol google-news

Dilmen Galatasaray'ın performansı ile ilgili şunları söyledi:

Tabi ki daha sezon başı ancak bu puanları ararsınız. Eskişehirspor da gümbür gümbür ilk 4'e oynayacağa benzemiyor. İki maçta 4 puan iyi bir başlangıç."

"BURADAKİ MAÇLAR YAVAN GELİYOR"

"Dünyanın her yerinde böyledir. Bugün Arsenal'le Manchester City'yi izledik. Müthiş tempolu bir maç oldu. Ancak o başka bir lig. O tempoyu görünce buradaki maçlar sana yavan geliyor. İkinci yarıdaki maçlar daha tempolu olacaktır. Çok ara verdi takımlar. 120 gün maç oynamıyorsunuz. Daha erken sezon açıp, daha fazla hazırlık maçı yapmalısınız. Beşiktaş'ın temposu daha yüksektir. Neden? Avrupa'da eleme maçları oynayacağı için daha erken açtılar sezonu."

"TARIK BU FİZİKLE YAPAMAZ"

"Bireysel performansları değerlendirecek olursak, Dzemaili iyi bir oyuncu. Top istiyor. Bileklerine hakim. Tarık için daha erken ama şuanda uluslararası bir bek oyuncusu değil. Bu fizikle olmaz. Bruma, bitirici oyuncu değil. Gidiyor, geçiyor ancak bitiremiyor. Çalım atacekken şut, şut atacakken çalım atıyor."

"HOCA NE DİYOR?"

"Hoca ne diyor? "Agresif değildik." Kötü oyunu açıklıyor zaten. Agresif değilsin. Avrupalı hocalar geç anlıyor. Lig başında puan kayıplarını normal karşılıyorlar. Birkaç ay sonra öyle olmadığını anlıyorlar. Burada öyle değil."

"BURAK GELİŞMEDİ. GELDİLER, KALDILAR"

"Bizdeki en büyük problemlerden birisi... Hürriyet kendini geliştirdi. Alex'le tuvalete gitse giden, rahat bırakmayan profilden, top alıp dönen, ilerleyen profile geldi. Burak gelişmiyor. Geldiler, kaldılar. Bireysel geliştirmeleri gerekiyor kendilerini. Semih geliştiriyor kendini. Tarık'la ilgili bekleyeceğiz. Tarık çok genç, çok yönlü bir oyuncu ama daha çok yol kat etmesi gerekiyor. Bu maçta kademeye pek girmedi. Semih ve Chedjou çok pozisyonda kritik hamleler yaptı. İkisi vuramasa arkada beyazlı futbolcu vuracak. Normalde orada Tarık olması gerekiyor. Kademeye girse bile şuanda fiziği yeterli değil. Çok geliştirmeli kendini."