Rıdvan Dilmen öyle bir şey söyledi ki!

Fenerbahçe şampiyon olamazsa...

26 Ağustos 2018 Pazar, 08:54
Abone Ol google-news

Rıdvan Dilmen'in maç sonu açıklamaları şu şekilde:

Göztepeliler sakın yanlış anlamasın. Geçen haftaki Galatasaray maçından eser yoktu. Bu Fenerbahçe için acı bir şey. Vasat Göztepe'ye kaybettiler. Göztepe'nin bekleri çok iyi. Traore ve Gassama çok iyi. İyi oynamadan mücadele ederek çok iyi bir 3 puan aldılar.

Fenerbahçe açısından bakarsak; asıl sorun şu. Oyun içinde dünyanın en zor bulmacaları. Topla giderken düşebilen, olmadık yerde goller atabilen oyuncular var. Isla, Ayew, Alper, Dirar, Volkan, Hasan Ali... Oyuna konsantrasyonları genel olarak düşük futbolcular. Ben puan kaybı bekliyordum. Geçen yıl ki deplasman performansı geleneğin dışında çok fazla, içerideki performans geleneğin çok altındaydı.

Fenerbahçe'de yeni bir dönem başladı. Ali Koç, başkan olarak gelmiştir. Çok büyük bir kredi ile gelmiştir. Şampiyon olamasın Fenerbahçe, Ali Koç'a yazmaz. Teknik direktöre gelecek olursak, yutkunurum. Türkiye'nin şartları çok farklı. Hollanda gibi bir kültürden gelen insan, bu şartları bilmez. Yedek kulübesine bakıyorum 5 tane yabancı... Başımızın üstünde yerleri var, ama Halil'in nasıl kontra atak yapacağını nereden bilecekler...

Fatih Terim ne yaptı. Geldi, nokta atışlar yaptı ve şampiyon oldu. Fenerbahçe'de başkan ve hoca oturup konuşmalı. Biz kimiz, neyiz... Ne yapmış bu takım geçen sene. Enkaz mı aldık, vasat bir takım mı aldık, gelişen bir takım mı aldık...

Aykut Kocaman-Cocu tartışması yapmak istemiyorum. 11. haftada Aykut Kocaman telefonları kapattı ve istifa etti. Fenerbahçe o dönem 17 puanla 7'nciydi. Lige bugünkü gibi kötü başlamışlardı. Aykut Kocaman değişerek döndü. Giuliano'yu sağ kanattan forvet arkasına aldı. Isla oynuyordu, Şener'e döndü. Neto'yu kesip Neustatder'e döndü. Bu değişikiklerden sonra, 23 haftada 55 puan topladı. O süreyi lig lideri olarak geçmiş. Şampiyon olamamış ama 2. olmuş. Takım bu. Fena değil.

Ne yapmanız lazım, 11-34 hafta ritmini bulan takımı koruyup, 2-3 takviye yapıp, yola devam edeceksiniz. Cocu gelmiş, kafasındaki şablonda 4-3-3 var. Benim ekolum var bunu oynamak istiyorum diyor. Sonra transferler başladı. Ben bunu oynayacağım için Giuliano planlarımda yok dedi ve yolladı. Yerine Fabian geliyor. Sonra Souza gitti. Bu sefer mecburen 4-1-4-1'e döndü. Frey de geldi, mecruren de 4-4-2'ye dönebiLir.