Rize Kalesi'nden Erdoğan için top atışı

Türkiye Cumhuriyeti 12'inci Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan için tarihi Rize Kalesi'nden 12 pare top atışı yapıldı.

11 Ağustos 2014 Pazartesi, 17:36
Abone Ol google-newsAKP Rize Milletvekili Hasan Karal, 12'inci Cumhurbaşkanı'nın Rizeli olması nedeniyle hemşehrilerinin sevinç ve heyecanını paylaşmak için top atışı yaptıklarını söyledi. Karal, "Sayın Cumhurbaşkanımızın memleketinde sevincimizi eyleme dönüştürdük. Bütün Rizeli hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Rize, tarihinde gerçekten eşine rastlanmayacak bir başarı ile 81 il içerisinde yeni Cumhurbaşkanımıza çok büyük bir destek örneği ortaya koydu ve oy oranı ile Türkiye birincisi oldu. İlk defa bir Rizelinin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak olmasından dolayı içimizdeki sevinç parıltılarını sembolize edebilmek adına 12'inci Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle 12 pare top atışı yaptık dedi.

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ise, Rizelilerin silahla ateş etmeyi çok sevdiğini belirterek, "Onların yerine biz belediye olarak 12 pare top atışı gerçekleştirdik. Kaza olmaması için başka silah atışları yapılmamasını istiyoruz diye konuştu. Dün gece sonuçların belli olmasının ardından Rize Kalesi' nden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan için 12 pare top atışı yapılmıştı.