Şampiyonlar sahne alıyor

Futbolda Avrupa'nın en önemli organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi 2009-2010 sezonunda gruplarda ilk hafta maçları yarın ve çarşamba günü yapılacak.

14 Eylül 2009 Pazartesi, 12:35
Abone Ol google-news

B Grubu'nda İngiltere'nin Manchester United, Rusya'nın CSKA Moskova ve Almanya'nın Wolfsburg takımlarıyla eşleşen Beşiktaş, ilk maçını yarın İstanbul'da Manchester United takımıyla yapacak.

Dörderli 8 ayrı grupta toplam 32 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek ligde, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar 2. tura yükselecek. Grup üçüncüleri yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek, son sıradaki takımlar ise bu sezon için Avrupa defterini kapatacak.

''Devler Ligi''nde bu sezonun final karşılaşması İspanya'nın başkenti Madrid'deki Santiago Bernabeu Stadı'nda, 22 Mayıs 2010'da oynanacak.

GRUPLAR
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda yer alan takımlar şöyle:

(A) Grubu: Bayern Münih (Almanya), Juventus (İtalya), Bordeaux (Fransa), Maccabi Hayfa (İsrail)

(B) Grubu: Manchester United (İngiltere), CSKA Moskova (Rusya), Beşiktaş (Türkiye), Wolfsburg (Almanya)

(C) Grubu: Milan (İtalya), Real Madrid (İspanya), Olympique Marsilya (Fransa), Zürih (İsviçre)

(D) Grubu: Chelsea (İngiltere), Porto (Portekiz), Atletico Madrid (İspanya), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)

(E) Grubu: Liverpool (İngiltere), Olympique Lyon (Fransa), Fiorentina (İtalya), Debreceni (Macaristan)

(F) Grubu: Barcelona (İspanya), Inter (İtalya), Dinamo Kiev (Ukrayna), Rubin Kazan (Rusya)

(G) Grubu: Sevilla (İspanya), Glasgow Rangers (İskoçya), Stuttgart (Almanya), Unirea (Romanya)

(H) Grubu: Arsenal (İngiltere), AZ Alkmaar (Hollanda), Olympiakos (Yunanistan), Standard Liege (Belçika)

İLK HAFTA MAÇLARI
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda ilk hafta maçlarının programı şöyle:

15 Eylül Salı
(A) Grubu:
Juventus (İtalya) - Bordeaux (Fransa)
Maccabi Hayfa (İsrail) - Bayern Münih (Almanya)

(B) Grubu:
Wolfsburg (Almanya) - CSKA Moskova (Rusya)
Beşiktaş (Türkiye) - Manchester United (İngiltere)

(C) Grubu:
Zürih (İsviçre) -  Real Madrid (İspanya)
Olympique Marsilya (Fransa) - Milan (İtalya)

(D) Grubu:
Chelsea (İngiltere) - Porto (Portekiz)
Atletico Madrid (İspanya) - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)

16 Eylül Çarşamba
(E) Grubu:
Liverpool (İngiltere) - Debreceni (Macaristan)
Olympique Lyon (Fransa) - Fiorentina (İtalya)

(F) Grubu:
Inter (İtalya) - Barcelona (İspanya)
Dinamo Kiev (Ukrayna) - Rubin Kazan (Rusya)

(G) Grubu:
Stuttgart (Almanya) - Glasgow Rangers (İskoçya)
Sevilla (İspanya) - Unirea (Romanya)

(H) Grubu:
Olympiakos (Yunanistan) - AZ Alkmaar (Hollanda)
Standard Liege (Belçika) - Arsenal (İngiltere)