Şampiyonluk kutlamalarında bazı illerde gerginlik çıktı

Diyarbakır, Rize, Elazığ ve Konya'da, Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamaları sırasında gerginlik çıktı. Rize taraftarlar caddeyi trafiğe kapatırken, Konya'da ise taraftarlar kavga etti.

20 Mayıs 2018 Pazar, 07:37
Abone Ol google-news

<video:979216>

Rize’de, Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray’ın şampiyonluğu araçları ile oluşturdukları konvoyla kutlayanlara yönelik tepki gösteren ve caddeyi ulaşıma kapatarak konvoyun önünü kesen Çaykur Rizesporlu bir grup taraftara, polis cop ve biber gazı ile müdahale etti.

 Tuzcuoğlu Memişağa Belediye Parkı’nda toplanan yaklaşık 100 kişilik Çaykur Rizespor taraftarı, Galatasaray’ın şampiyonluğunu oluşturdukları araç konvoyu ile kornalar eşliğinde tur atarak kutlayan sarı kırmızılı taraftarlara tepki gösterdi. Caddeyi trafiğe kapatan yeşil mavili taraftarlar, ‘İstanbul takımlarının şampiyonluğu Rize’de kutlanamaz’ ifadeleri ile araç konvoylarının geçişine izin vermedi. Polis ekipleri dağılmaları yönünde uyardığı gruba cop ve biber gazı ile müdahale etti.

Taraftarlar polisin müdahalesi ile ara sokaklara dağıldı. Gerginlik üzerine sarı kırmızılı taraftarlar şampiyonluk kutlaması yapamadı.

 GALATASARAYLI VE KONYASPORLU TARAFTARLAR ARASINDA KAVGA

 Konya’da Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlayan taraftarlar ellerinde bayraklar ve meşalelerle caddelerde kutlama yaptı. Bu sırada bazı Atiker Konyaspor taraftarları ile sarı kırmızılı taraftarlar arasında kavga yaşandı. Polis biber gazı ve coplarla taraftarları ayırdı.

<haber-dikey: 979215>

 Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu Şampiyonu olmasının ardından Konya’daki Galatasaraylı taraftarlar ellerinde bayraklar ve meşalelerle caddeleri doldurdu. Araç konvoylarıyla kutlama yapan Galatasaraylı taraftarlar şehir turu attı. Zafer Meydanı’nda kutlama yapan Galatasaraylı taraftarlar ile Atiker Konyasporlu taraftarlar karşılaşınca aralarında kavga çıktı. Atiker Konyasporlu taraftarlara bıçak çeken bir Galatasaraylı polis tarafından gözaltına alındı. Çıkan kavgaya polis biber gazı ve coplarla müdahale etti. Bazı Atiker Konyasporlu taraftarlar da Galatasaray bayrağı yaktı.

DİYARBAKIR'DA GERGİNLİK ÇIKTI

Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de şampiyon olmasının ardından Diyarbakır'da sokağa dökülen taraflarlar uzun süre kutlama yaptı. Maçın bitiş düdüğünün ardından Diyarbakır'ın en işlek yeri olan Yenişehir ilçesindeki Ekinciler Caddesi'ne çıkan taraftarlar, uzun araç konvoyları oluşturarak kutlama yaptı. Galatarasay taraftarlarının kutlama yapması sırasında, bir grup yoldan geçen araçlara saldırdı. Bir taraftarın boynundaki Galatasaray atkısını ateşe veren grup, uzun süre kutlama gösterilerini engellemeye çalıştı. Kutlama için konvoy yapan taraftarların araçlarına saldırıp zarar veren grup, çevreye rastgele havai fişek attı. Olayların büyümesi üzerine bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve TOMA sevk edildi. Polis ekiplerinin yaptığı uyarı anonslarının ardından, ara sokaklara dağılan saldırgan grup, bu kez kendi aralarında kavga etti. Bunun üzerine polis ekipleri ara sokaklara girerek, kavga eden gruplara müdahale etti. Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde de maçın bitiminin ardından Galatasaraylı taraftarlar sokağa döküldü. İlçe merkezinde toplanan kalabalık bir grup, meşaleler yakarak Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutladı.

 ELAZIĞ'DA KAVGA ÇIKTI, POLİS MÜDAHALE ETTİ

Elazığ'da da maçın bitmesinin ardından Galatasaray taraftarları sokağa dökülerek kutlama yaptı. Gazi Caddesi'nde toplanan çok sayıda taraftarın kutlaması sırasında iki grup arasında, henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga çıktı. Vatandaşlar, tekme ve yumruklarla kavga eden grupları sakinleştirmeye çalışırken, ihbar üzerine bölgeye yunus timleri sevk edildi. Kutlamaların yapıldığı Gazi Caddesin'ne gelen yunus timleri, kavga eden gruba müdahale ederek dağıttı.

 BATMAN ŞAMPİYONLUK COŞKUSU

Batman'da Valilik ve Belediye tarafından, vatandaşların Galatasaray-Göztepe maçını izlemesi için Adalet caddesinde dev ekran kuruldu. Dev ekranda maçı izleyen Galatasaraylılara ayrıca Batman Belediyesi iftarlık dağıttı. Adalet Caddesi'nde dev ekranda maçı izleyen Galatasaraylılar, maç boyunca takımları lehine tezahüratta bulundu. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte binlerce taraftar, Turgut Özal bulvarında meşale yakıp, hava fişek gösterisi ile kutlama yaptı. Turgut Özal bulvarındaki kutlamalar sırasında uzun araçlar kuyrukları oluştu. Sarı-Kırmızı taraftarlar Turgut Özal Bulvarı'nı trafiğe kaparak kutlamalarını geç saatlere kadar sürdürdü.

 BİNGÖL’DE GALATASARAY’IN ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI

Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamaları, Bingöl’de uzun araç kuyrukları ve yürüyüşle gerçekleşti. Genç Caddesi üzerinde toplanan taraftarlar, meşale ve Galatasaray bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Bazı taraftarlar ise araçlarıyla şampiyonluk kutlamalarına katıldı. Genç Caddesi Saat kulesi önünde toplanan taraftarlar, Galatasaray marşları ve sloganları ile takımlarının şampiyonluğunu kutladı. Geç saatlere kadar süren kutlamalar nedeniyle bazı noktalarda trafikte aksamalar yaşandı.

 ÇANAKKALE'DE ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI

 Galatasaraylı taraftarlar şampiyonluk coşkusunu Çanakkale kent merkezinde meşaleler ve davul zurnalar eşliğinde kutladı.

 Spor Toto Süper Lig'in 2017/2018 sezonu 34'üncü haftasında İzmir'de deplasmanda Göztepe'yi 1-0 yenen Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu ilan etti. Çanakkale'de de Galatasaraylı taraftarlar şampiyonluğu doyasıya yaşadı.

 Çanakkale'de maçın bitiş düdüğüyle birlikte Galatasaraylı taraftarlar da kutlama yapmak üzere sokaklara döküldü. Bazı taraftarlar araçlarıyla, bazıları da yaya olarak üstlerinde sarı kırmızı formaları ve ellerinde Galatasaray bayraklarıyla geç saatlere kadar kutlama yaptı. Davul zurna eşliğinde oynayıp, meşaleler yakarak eğlenen taraftarlar nedeniyle şehir içi trafiği kilitlendi.

 Gecenin geç saatlerine kadar süren kutlamalar olaysız sona erdi.

KARABÜK’TE GALATASARAY TARAFTARI ŞAMPİYONLUĞU KUTLADI

 Karabük'te, Galatasaray taraftarları takımlarının şampiyon olmasını doyasıya kutladı.

 Galatasaray'ın deplasmanda Göztepe karşısında aldığı galibiyetin ardından ligde şampiyon olması Karabük'te coşkuyla kutlandı. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte çoğu üniversite öğrencisi yaklaşık 4 bin sarı kırmızılı taraftar 100'üncü Yıl Mahallesi 1003 No'lu Cadde üzerinde toplandı. Ellerinde bayraklarla caddede bir araya gelen taraftarlar meşaleler yakarak şampiyonluk şarkıları söyledi. Taraftarlar daha sonra tezahüratlar eşliğinde caddede yürüdü. Galatasaray taraftarları araçlarıyla da kentte tur atarak takımlarının şampiyonluğunu kutladı.