Sapanca Gölü'nde kaybolanlardan iki kişi kurtuldu, 1 kişi kayıp

Sapanca Gölü'nde içinde 3 arkadaşın bulunduğu kayık alabora oldu. 2 kişi kurtulurken, kaybolan 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

15 Temmuz 2016 Cuma, 10:02
Abone Ol google-news
Olay saat 01.00 sıralarında Sapanca Gölü'nün Uzunkum Mevkii'nde sahilden 100 metre açıkta meydana geldi. Ekrem Desiş, Alican Aydın ve Hasan Önder Çelik'in göle açıldığı kayık, henüz bilinmeyen nedenle alabora oldu. Bir anda kendilerini göl sularında bulan 3 arkadaştan Alican Aydın yüzerek kıyıya gelip bir restoranın çalışanlarından yardım istedi. Alican Aydın restoran çalışanlarıyla birlikte kayığa binerek arkadaşlarının bulunduğu yere gitti. Bu arada, 112 Acil, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve polise haber verildi.

Bu sırada restoran çalışanları ve Alican Aydın, suda çırpınırken buldukları Ekrem Deşiş'i sandala alarak kurtardı. Hasan Önder Çelik'i bulamayan Aydın ve restoran çalışanları kıyıya döndü.

Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri kıyıda arama çalışmaları yaparken, AFAD ekipleri ise göle indirdikleri zodyak botla arama başlattı. Tüm aramalara rağmen Hasan Önder Çelik bulunamadı ve çalışmalara sabah devam etmek üzere saat 04.00'te ara verildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan kayıp Hasan Önder Çelik'i arama çalışmaları sabah yeniden başlatıldı.