Şehit annesi isyan etti, Babacan böyle kaçtı

Ankara'da askeri servis araçlarına yönelik saldırıda hayatını kaybeden Filiz Koçak için Şereflikoçhisar ilçesinde tören düzenlendi. Törene katılan Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a şehit annesi "Böyle devlet olmaz, canımızı yaktılar" diyerek tepki gösterdi. Ali Babacan isyana 'Dua edelim.. dua edelim...' yanıtını vererek, arkasına döndü.

19 Şubat 2016 Cuma, 14:32
Abone Ol google-news

<video:484145>

 

Şereflikoçhisar Şerefiye Camii'nde kılınan cuma namazının ardından gerçekleşen cenaze törenine, Babacan'ın yanı sıra Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, Koçak'ın ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze alana getirildiğinde Koçak'ın teyzesi ve kız kardeşi tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Kızkardeş Deniz Koçak tabuta sarılarak ağladı. Anne Meliha Koçak ve dede Tahsin Koçak, cenaze töreninin yapılacağı yere ambulansla getirildi. Ayakta durmakta zorlanan anne, tekerlekli sandalye ile katıldığı törende göz yaşı döktü. 2 ambulans her ihtimale karşı alanda hazır bekletildi.

Gözyaşı döken annenin "Filizini dikeceğim, belki baharda canlanırsın ve ben de senin yanına gelirim" feryadı yürekleri dağladı.

Öte yandan Babacan, aileyeye taziye verdiği sırada anne Meliha Koçak, "Böyle devlet olmaz, canımızı yaktılar, ülkeye düzen versin. Kuzularımız her gün gidiyor" diyerek tepki gösterdi.

 Ali Babacan isyana 'Dua edelim.. dua edelim...' yanıtını vererek, arkasına döndü.

Hayatını kaybeden Filiz Koçak'ın bir süre önce babasını kaybettiği öğrenildi.