Sevgililer Günü'nde günbatımını izlemek için ormanda yürüyüşe çıkan çift 8 gün sonra bulundu

Sevgililer Günü'nde günbatımını izlemek için yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan yaşlı çift bir haftadan fazla süre sonra bulundu.

Yayınlanma: 25.02.2020 - 11:24
Abone Ol google-news

İlçe şerifine göre 77 yaşındaki Carol Kiparsky ile 72 yaşındaki Ian Irwin, Kaliforniya'nın kuzeyindeki ormanlık bölgede "hafif derecede hipotermi geçirmiş" halde bulundu. Yerel basına konuşan Brenton Schneider "Carol ve Ian'ın anlattıklarına bakılırsa hayatta kalmalarının en temel sebebi bulundukları yerin yakınındaki bir su birikintisinden su içmeleri" dedi.  Çift bölgeden helikopterle kurtarıldı ve hastaneye götürüldü.

Çiftin San Francisco yakınlarındaki Inverness'te tatil için tuttukları kulübeden çıkış yapmaması sonrası 15 Şubat'ta arama çalışmaları başlatılmıştı. Kiparsky'nin oğlu yerel televizyon kanalı NBC Bay Area'ya şöyle dedi: "Sevgililer Günü'nde günbatımını görmek için dışarı çıkmışlar. Hava kararınca yanlış bir yöne sapmışlar ve başları derde girmiş."

KAYIP ÇİFTİN ÖLDÜĞÜNÜ VARSAYMIŞTI

Marin İlçe Şerif Ofisi'ne göre, çift pansiyondan çıkış yapmayınca  aralarında bir telefon, araç ve iki cüzdanın da bulunduğu eşyaları kiraladıkları kulübede bulundu.  Bulunmalarından birkaç gün önce yetkililer kayıp çiftin öldüğünü varsaymıştı.

Perşembe günü yetkililer şöyle demişti:  "Eğer Carol ve Ian karada yürüyerek ulaşılabilir bir alanda veya onlara ulaşma çabalarımıza yanıt verebilir durumda olsaydı elimizdeki her kaynağı kullanarak yürüttüğümüz kapsamlı arama çalışmalarıyla yerlerini şimdiye kadar tespit ederdik." Dolayısıyla artık buna arama değil kurtarma çalışması diyoruz."

ÇİFT CUMARTESİ GÜNÜ CANLI BULUNDU

Aileleri Irwin ve Kiparsky'i arama kurtarma çalışmalarına katılanlara "gösterdikleri özveri ve sıkı çalışma için sonsuza kadar minnettar kalacaklarını" söyledi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler