"Sıfır sorun noktasından, sıfır komşu noktasına geldik"

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ''Sıfır sorun noktasından sıfır komşu noktasına geldik. Önceden Barzani bizim ayağımıza gelirdi artık biz Barzani'nin ayağına gider olduk'' dedi.

03 Ağustos 2012 Cuma, 20:49
Abone Ol google-news

-CHP Grup Başkanvekili İnce:
''Sıfır sorun noktasından sıfır komşu noktasına
geldik. Önceden Barzani bizim ayağımıza gelirdi
artık biz Barzani'nin ayağına gider olduk''

(Fotoğraflı-Görüntülü)

YALOVA (AA) – 03.08.2012 –

İnce, iftar sonrası Yalova sokaklarında esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Partililerin de eşlik ettiği İnce, İsmet Acar ve Cumhuriyet Caddeleri'ni gezdi. Burada kahvelere girerek vatandaşlarla sohbet eden İnce, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Irak'ın Türkiye'ye nota verdiğini'' belirten İnce, ''Sıfır sorun noktasından sıfır komşu noktasına geldik. Önceden Barzani bizim ayağımıza gelirdi artık biz Barzani'nin ayağına gider olduk. Çok ilginçtir ABD Başkanı Obama'nın sopalı görüntüleri yayınlanıyor. Geçmişte Dışişleri Bakanı'na parmağı ile 'Gel böyle' demişti. Ona bir kılıf bulup 'samimiyet' demişlerdi. Şimdi de beyzbol sopasını gösterip 'Kafanızı kırarım' diyor. Buna ne diyeceklerini gerçekten çok merak ediyorum'' şeklinde konuştu.

AKP yönetimini eleştiren İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bir taraftan bunlar yaşanıp Türkiye'nin onuru kırılırken, Ortadoğu'da emperyalistlerin bekçisi olurken diğer taraftan bir parti devletinin görüntülerini izliyoruz. Milletvekilinin oğlu polisleri sıraya diziyor. Bu ne yüzsüzlük, ne densizlik, ne terbiyesizlik? Başbakan, 'Doktorlar iğne yapmasını bilmezler' demişti. Üçüncü köprünün nereden kalkacağını açıklamıştı. Bir yandan doktor, bir yandan şehir plancısı olmuştu. En son marifeti de sporculara taktik vermiş. İşte tek adamlık, faşist Türkiye böyle bir şey.''

Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin vefatına değinen İnce, şöyle konuştu:
''Başbakan'ın annesi öldüğünde ulusal yas ilan edildi Türkiye'de. Tüm televizyonlar canlı yayında verdiler. Atatürk'ün manevi kızı öldü, nerede bu televizyonlar? Nerede o devlet erkanı, neden orada değillerdi? Gece generallere iftardan sonra su içmeyi de yasaklamış, gündüz önlerinden aldığına göre. Gecede su içmedilerse gidememiş olabilirler.''