Sırf eşini uğurlamak için bilet alıp bekleme salonuna giden adam 2 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya

Singapur Changi Havalimanı'nda eşini uçağın kapısına kadar uğurlamak için bilet alarak bekleme salonuna giden bir adam gözaltına alındı. Adı açıklanmayan adamın 20 bin dolara kadar para ya da iki yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

BBC Türkçe
Yayınlanma: 03.09.2019 - 09:25
Abone Ol google-news

ChangiGetty Images

Singapur Changi Havalimanı'nda eşini uçağın kapısına kadar uğurlamak için bilet alarak bekleme salonuna gelen bir adam gözaltına alındı. Adı açıklanmayan adamın 20 bin dolara kadar para ya da iki yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

Singapur Emniyet Müdürlüğü'nün Facebook sayfasında yer alan açıklamada, adı belirtilmeyen 27 yaşındaki adamın 25 Ağustos'ta "biniş kartını amacı dışında kullanmak" suçundan gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Soruşturma sonunda adamın karısını uğurlamak için transit alana girdiği ortaya çıktı. Uçağa binme niyeti yoktu" denildi.

Açıklamada transit alanın Altyapı Koruma Yasası uyarınca koruma altındaki bir bölge olduğuna dikkat çekilerek Ocak ayından bu yana aynı suçtan toplam 33 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

ChangiBBC

Changi, 7 yıldır dünyanın en iyi havalimanı seçiliyor

Changi, İngiltere merkezli havalimanı ve havayolu şirketi derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yedi yıldır dünyanın en iyi havalimanı seçiliyor.

Nisan'da hizmete giren doğa parkı temalı Jewel terminali 3 bin ağaç ve 60 bin fundasıyla Asya'nın en büyük kapalı bahçelerinden birine ev sahipliği yapıyor.

1 milyar 200 milyon dolara mal olan ve havalimanının üç terminalini birbirine bağlayan kompleks, 60 metrelik yüksekliğiyle dünyanın kapalı bir alandaki en büyük şelalesini de barındırıyor.

'Havalimanını görmek için bilet alanlar var'

Bazı kişilerin havalimanını görebilmek ve burada alışveriş yapabilmek için bilet alıp uçuştan önce biletlerini iptal ettirdikleri söyleniyor.

2016'da havalimanında biniş kartında sahtecilik yaparak 18 gün geçiren Malezyalı bir kişi gözaltına alınmıştı.

Bu olaydan bir süre sonra da iPhone 7 almak için bilet satın alan bir çiftin gözaltına alındığı açıklanmıştı.

 


BBC Türkçe
Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon