Sonuç alınmazsa grev gündeme gelecek

Bugün Tekel işçilerinin durumunu görüşmek üzere bir araya gelen konfederasyon genel başkanlarının toplantısı sonunda, hükümetle yapılacak görüşmelerden 26 Ocak Salı akşamına kadar sonuç alınamaması halinde, konfederasyonların dayanışma grevi ile üretimden gelen gücün kullanmayı gündeme getirecekleri açıklandı.

21 Ocak 2010 Perşembe, 18:11
Abone Ol google-news

Konfederasyon Genel Başkanları Tekel işçilerinin durumunu görüşmek için bir araya geldi. Toplantının sonunda bir açıklama yapan Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, şunları söyledi:
"Hükümet ile yapılacak görüşmelerden 26 Ocak Salı saat 17.00'a kadar sonuç alınamaması halinde aynı saatte konfederasyonlar, dayanışma grevi ile üretimden gelen gücün kullanılacağı tarih de dahil olmak üzere bir araya gelecektir. Konfederasyonlar hükümet ile bugüne adar sürdürülen diyalog sürecinin hızlandırılarak devam etmesini istemektedir. Bundan TEKEL işçilerinin sorunlarının çözümü doğrultusunda Türk-İş'in Hükümet ile sürdürdüğü görüşmelerde bundan böyle toplantıya katılan diğer konfederasyonların başkanları da etkin bir şekilde yer alacaktır. Konfederasyonlar 4c uygulamasını kabul etmemekte ve kaldırılmasını talep etmektedir."