Soylu'dan HDP'li vekillere: Sizi yürüten adam değildir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li milletvekillerinin İstanbul'da yapmayı planladığı yürüyüşe izin vermeyeceklerini söylerken "Sizi yürüten adam değildir" dedi.

10 Şubat 2019 Pazar, 13:24
Soylu'dan HDP'li vekillere: Sizi yürüten adam değildir
Abone Ol google-news

Ankara’da yerel seçimle ilgili bir toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu açıklamaları yaptı:

"FETÖ'ye bir büyük operasyona daha hazırlanıyoruz. Bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkede. HDP, bal gibi zillet ve illet ittifakına dahildir, dolayısıyla PKK da dahildir. Şimdi 'Apo' içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir.”

Ne olmuştu?

HDP Hakkari Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven’in, “Abdullah Öcalan’a dönük tecridi protesto etmek için” başladığını duyurduğu açlık grevi eylemi 100. gününe yaklaşıyor. HDP’nin de Güven’in açlık grevi 100. güne yaklaşırken İstanbul’da eylem yapacağı bildirilmişti.

Buna göre HDP, 11 Şubat Pazartesi günü Taksim Meydanı’ndan başlayıp Galatasaray Meydanı’nda sona erecek bir yürüyüş düzenleyecek. Milletvekillerinin de katılacağı duyurulan eylem hakkında HDP şu açıklamayı yapmıştı:

“11 Şubat Pazartesi günü saat 11.00' de İstanbul Milletvekillerimiz Taksim Hill Otelde buluşarak hemen akabinde saat 11.30' da Taksim de TECRİTE ilişkin yürüyüş gerçekleştireceklerdir.”