Stevie Wonder ilk kez Türkiye'ye geliyor

Stevie Wonder, 14 Eylül'de ilk kez İstanbul'daki müzikseverlerle buluşacak.

18 Mayıs 2012 Cuma, 11:15
Abone Ol google-news

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, 40. yaşında İstanbul’da ağırlayacağı isimlere bir dev daha ekleniyor. Stevie Wonder konseri, 14 Eylül Cuma günü Santralistanbul’da gerçekleştirilecek.

“Garanti Caz Yeşili” serüveninin 15. yılı, müzikseverlerin yıllardır İstanbul’da görmek istediği usta sanatçı Stevie Wonder konseriyle kutlanıyor. 1998 yılında düzenlenen 5. İstanbul Caz Festivali’nden bu yana, “Garanti Caz Yeşili” markasıyla, müziğin yaygınlaşmasına aralıksız destek veren Garanti Bankası’nın sponsorluğunda gerçekleştirilecek konser, Stevie Wonder’ın İstanbul’da vereceği ilk konser olacak.

Bugüne kadar yalnızca etkileyici sesi, eşsiz yorumu ve besteleriyle müziğin yönünü değiştiren, popüler müzik tarihinin en büyük isimlerinden Stevie Wonder, İstanbul’daki ilk konserini 14 Eylül Cuma akşamı, santralistanbul’da verecek.

Adını müzik tarihine parlak harflerle yazdıran dünyaca ünlü Amerikalı besteci, şarkıcı, virtüöz ve yapımcı Stevie Wonder, kariyerine bir “harika çocuk” olarak başladı. 1963 yılında, 13 yaşındayken yayımladığı Recorded Live: The 12 Year Old Genius albümündeki "Fingertips, Part 2” şarkısıyla, listelerde bir numaraya yerleşen en genç sanatçı oldu. Kariyeri boyunca Music of My Mind, Talking Book, Fulfillingness´ First Finale, Innervisions ve Songs in the Key of Life gibi klasikleşmiş albümlere imza atan Wonder, "For Once in My Life", "You Are the Sunshine of My Life", "Superstition", “Sir Duke”, "Happy Birthday", “I just Called To Say I Love You”, “Isn’t She Lovely?”, “You’re the Sunshine of My Life” gibi onlarca unutulmaz şarkının da yaratıcısı. “Yaşam Boyu Başarı da dahil olmak üzere aldığı 25 Grammy’nin sahibi olan Wonder, cazdan, popa güncel müziğin birçok farklı alanından sayısız müzisyene ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Stevie Wonder konserinin biletleri çok yakında İKSV ve Biletix satış kanallarından satışa çıkacak.