Şule Çet davasının seyrini değiştirecek gelişme

Şule Çet'in şüpheli ölümüyle ilgili dava devam ederken, sürecin seyrini değiştirecek yeni bir gelişme yaşandı.

16 Temmuz 2019 Salı, 12:09
Abone Ol google-news

Çet'in düştüğü plaza katındaki biyolojik lekelerin tespiti için yarın bilirkişi eşliğinde inceleme yapılacak. Çet ailesinin avukatları, olay sonrası plaza katında gerekli incelemelerin yapılmadığını ve delillerin toplanmadığını açıklamıştı.

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'in, bir plazanın 20'nci katından düşmesi sonucu şüpheli ölümüyle ilgili davaya bakan mahkeme, biyolojik lekelerin tespiti için yarın bilirkişi eşliğinde olay yerinde inceleme yapacak.

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesinde sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın tutuklu yargılandığı davanın son celsesinde, Çet ailesinin avukatları, mahkemeye Erciyes Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Özdemir tarafından hazırlanan bir rapor sunmuştu.

GEREKLİ İNCELEMELER YAPILMADI, DELİLLER TOPLANMADI

Olay sonrası plaza katında gerekli incelemelerin yapılmadığını ve delillerin toplanmadığını belirten avukatlar, birtakım cihazlarla yapılan inceleme sonucu uzmanlarca hazırlanan raporda, halı üzerinde kan, tükürük ya da sperm olabileceği değerlendirilen bazı biyolojik izlerin bulunduğunu söylemişti.

Davaya bakan mahkeme, ara kararla söz konusu izlerle ilgili plaza katında inceleme yapılması kararı aldı. Mahkemenin ara kararı gereği yarın naip hakim gözetiminde, bilirkişiler ve taraf avukatlarının katılımıyla plaza katında biyolojik lekelerin tespiti için inceleme yapılacak.