Televizyon stüdyosu değil, durak...

AYDIN’daki Adnan Menderes Bulvarı’na Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan otobüs durakları görenleri şaşırtıyor.

09 Ekim 2015 Cuma, 16:20
Abone Ol google-news

Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu deri koltuk, ahşap avize ve mermer sehpaların bulunduğu durakların tüm ilçelerde yaygınlaşacağını söyledi. Eski durakları yenilemeye Adnan Menderes Bulvarı üzerinden başlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi, cam ve profilden yapılan eski durakların yerine, otantik görünüme sahip yeni duraklar hazırladı. Duraklardaki profil oturaklar kaldırılarak, tek kişilik ahşap işlemeli deri koltuklar yerleştirildi. Koltuklar arasına küçük mermer sehpaların da konulduğu duraklara avizeler de yerleştirildi. Durağın profil olan bölümleri ise Aydın’ın sembolü zeytinyağı ve incirin rengi, sarı işlemeli profillerle daha gösterişli hale getirildi. Adeta lüks bir makam odasını andıran şehir içi duraklar, yerleştirilen kameralarla 24 saat izlenecek. Vatandaşlar, durakların yeni şeklinden oldukça memnun olduklarını ve uygulamayı destekledikleri belirtti.

CUMHURİYET DÖNEMİNİ ANDIRIYORAydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, halkın beğenisine sundukları otobüs duraklarına gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek şöyle dedi:

"Bu durakların Cumhuriyet dönemini andırmasını istedik. Fikir tamamen bana ve arkadaşlarıma ait. Kent mobilyalarını Aydın genelinde yeniliyoruz. Bu duraklar başta Efeler İlçesi’nde olmak üzere Nazilli, Kuşadası, Didim gibi birçok ilçede de kullanılacak. Çünkü Aydın’ın doğusu için Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak 40 adet daha halk otobüsü alıyoruz. O otobüsler de geldiği zaman otobüs duraklarının hepsi değişecek. İlçelerin önemli noktalarındaki durakları bu şekilde tasarlayacağız. Vatandaşların olumlu bulması ayrıca bizi sevindirdi" dedi.

VATANDAŞLAR ARTMASINI İSTİYOR

Durakta koltuklarda oturarak otobüs bekleyen yolcular ise daha önceki duraklara oranla bu durakların daha rahat ve güzel olduğunu söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. Böyle bir durağın daha önce olmadığını ve eski duraklarda kış aylarında otobüs beklerken oturduklarında üşüdüklerini ifade eden vatandaşlar bu tür durakların sayısının artmasını istedi.