Tiyatroadam sezonu Baba Sahne’de kapatıyor

Sezon kapanışını Nâzım Hikmet’in “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” oyunuyla 15 Mayıs Pazartesi akşamı 20.30’da İstanbul’un yeni sahnesi Baba Sahne’de yapacak. Temsilin amacı Baba Sahne’ye destek olmak.

11 Mayıs 2017 Perşembe, 23:06
Abone Ol google-news
 
Kara mizah tadındaki, "İnsanı, insana, insanca nasıl anlatabilir ki insan?" gibi temel probleme olası, aydınlık bir yanıt veren oyunda erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın, her çağda karşılaşılan dönüşümünün öyküsünü izliyoruz.   
 
Yönetmenliğini Emrah Eren, dekor ve kostüm tasarımını Barış Dinçel, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, hareket düzenini Esra Yurttut’un yaptığı oyunda rolleri; Aşkın Şenol, Baransel Gürsoy, Berk Yaygın, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Pınar Tuncegil paylaşıyor.
 
Beşiktaş Belediyesi Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nin kötü koşullarına, oyun bile iptal ettiren yanmayan kaloriferine oyuncusu, seyircisiyle katlanarak önemli eserleri cesaret ve başarıyla oynayan, ödüllerle taçlanan Tiyatroadam, gerçek bir tiyatro sahnesinin değerini en iyi bilenlerden.
 
Biletler, babasahne.com ve gişeden temin edilebilir.