Tolga Zengin: Hak eden formayı alır

Bucaspor ve Gaziantepspor maçlarındaki başarılı performansıyla alkış toplayan Tolga Zengin, yeni transfer Boyko'yla olan rekabetiyle ilgili olarak, "Şenol Güneş gibi bir hocamız var. Onun adaletine çok inanıyorum. Kim iyiyse o oynar, diğeri de ona destek verir!" dedi.

09 Şubat 2016 Salı, 09:59
Abone Ol google-news

Ara transferde takıma Denys Boyko’nun transfer olmasının ardından performansında büyük artış gözlenen kaleci Tolga Zengin, önceki günkü Gaziantepspor karşılaşmasında sergilediği etkili görüntüyle formunun zirvesine çıktı.

Forma rekabeti ile ilgili Fanatik gazetesine konuşan Tolga Zengin, “Kariyerimi insanlar biliyor. Asla çok rahat, rakipsiz olmadım. Asla rakipsiz olmak için de bir isteğim olmadı. Biliyorum ki rekabet geliştirir. Zaten hem büyük takımda oynayayım hem de rekabet olmasın demek komik bir düşünce. Eğer bunu istesem tercihlerim çok başka olurdu. Beşiktaş’taki performansım her oyuncu gibi zaman zaman iniş-çıkış göstermiş olabilir, doğru. Bu yöndeki hiçbir eleştiri beni üzmedi, üzmez. Fakat kötü niyetli ve bu anları bekleyenlerin olduğunu da yine böyle zamanlarda görüyorsunuz” dedi.

"ŞAMPİYONLUĞA GİDİYORUZ"

“Beşiktaş’ta benim bildiğim sadece devre arasında değil, sezon başında da bu rekabeti artırmak ve alternatif yaratmak için kaleci aranıyordu" diye sözlerine devam eden başarılı kaleci, "Ancak hepsi benim üzerimden bambaşka senaryolarla lanse edildi. Olsun. Ben durumları da, kendimi de bildiğim için hiç kafama takmadım. Şimdi yeni bir kaleci arkadaşımız daha var aramızda. Boyko’ya burada en iyi misafirperverliği yapmak bana düşer. Hem meslektaşı hem de takımın kaptanı olarak. İyi bir kaleci, iyi bir insan. Şampiyonluk hedefine giderken hepimizin bu yüke omuz vermesi lazım” diye konuştu.

Tüm kariyerinin 1-2 maçta sorgulandığını anlatan Zengin, “Pek ayarımız yok, 1-2 maçla tüm kariyeriniz sorgulanıyor, 1 maçla tekrar var oluyorsunuz! Alıştım artık. Beşiktaş taraftarı şunu bilsin ki, benim aklımda sadece geçen sene kaçan şampiyonluğu bu sezon yakalamak var. Şenol Güneş gibi bir hocamız var. Onun adaletine çok inanıyorum, güveniyorum. Kim iyiyse o oynar, diğeri ya da diğerleri de ona destek verir. Geçen sezon, bizi her anlamda çok daha tecrübeli bir takım yaptı. O nedenle maç maç oynama, kendi işini yapma noktasında istenen seviyedeyiz” şeklinde konuştu. (Fanatik)