Troya alkışa doymuyor

Düş ile gerçeğin içiçe geçtiği insanlık tarihinin en eski efsanelerinden 'Troya', sizi unutulmaz anlar yaşamaya çağırıyor. 2008 yılında 290 bin seyirci ile izleyici rekoru kıran 'Troya', 2009 yılının ilk gösterisini 8 Ocak Perşembe günü gerçekleştirecek. Size ise sadece koltuklarınızın arkasına yaslanıp bu muhteşem gösteriyle hülyalara dalmak düşecek...

06 Ocak 2009 Salı, 15:05
Abone Ol google-news

İnsanlık tarihinin en eski efsanelerinden biri olan 'Troya', yeni yılda sahnelere 08 Ocak Perşembe günü gerçekleşecek gösteriyle "merhaba" diyor.  Genel Sanat Yönetmenliği'ni Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Troya, dev dansçı kadrosuyla yoğun istek üzerine yeniden İstanbul Gösteri Merkezi'nde (Eski Mydonose Showland) sanatseverlerle buluşuyor.

Anadolu Ateşi’nin 120 dansçısının rol aldığı gösteride dünyanın en ileri teknikleri kullanıldı. Chicago müzikalinin de ışığını yapan Christopher Ash bu amaçla Las Vegas’tan Türkiye’ye geldi.

Gösteride yer alan uçuş sistemlerini Ted Moore’un yaptığı gösteride Türkiye’de ilk kez kullanılacak sistemler yer alıyor.

Troya’nın müziklerinde de dünya çapında starların imzaları var. Yücel Arzen’in yaptığı müziklere Prag Flarmoni Orkestrası eşlik ediyor. 80 kişilik kadrosu ile Troya’ya müzik ve vokal yapan gruba Türkiye’den de alanında uzman 70 müzisyen eşlik ediyor. Ayrıca dünyanın en önemli virtüözlerinden Gheorghe Zamfir, Civan Gasparyan ve Vassilis Saleas’ın da Troya’nın müziklerinde imzaları bulunuyor.

Troya’nın kostümlerini ise Serdar Başbuğ tasarladı. Bütün bu çalışmalar sırasında projenin tarih danışmanlığını Troya kazılarını da yürüten Arkeolog Doç. Dr. Rüstem Aslan yaptı.

Ayrıntılı bilgi için: www.troyadans.com