Trump'tan Müslümanlara ilginç çağrı: İşbirliği yapın!

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, ülkedeki Müslümanlara polisle birlikte çalışma ve radikal şüphelileri ihbar etme çağrısı yaptı.

16 Mayıs 2016 Pazartesi, 21:48
Abone Ol google-news

İngiltere Başbakanı David Cameron, Müslümanların ABD'ye girişinin yasaklanması gerektiği yönündeki sözleri nedeniyle Trump'ı "aptal, bölücü ve yanlış" olmakla suçlamıştı.

İngiliz TV kanalı ITV'ye verdiği röportajda bu sözlere cevap veren Trump, 'kendisinin Müslümanlara değil teröre karşı olduğunu' söyledi.

Trump, Müslümanların ABD'ye alınmasıyla ilgili geçici bir yasak getirilmesini savunduğu geçen yılki konuşmasına sadece siyasetçilerden tepki geldiğini, dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın "Trump haklı" dediğini söyledi.

'Müslümanlar şüphelileri ihbar etmiyor'

'Neden olduğu tepkiler ışığında bu sözleri yeniden sarf edip etmeyeceğinin' sorulması üzerine Trump, "Bu, insanları düşündürdü. Bunun benim için iyi olup, olmamasıysa gerçekten umurumda değil" cevabını verdi.

'Dünyada çok büyük bir radikal İslamcı terör sorunu olduğunu' söyleyen Trump, Müslümanları polisle işbirliğine çağırdı:

"Dünya havaya uçuyor. Ve bu zararı veren insanlar İsveçli değiller. Tamam mı?

"Müslümanlar polisle birlikte çalışmalılar. Onları (radikal şüphelileri) ihbar etmiyorlar. İşbirliği yapmazlarsa sorun çözülmez".