TSK'den taciz ateşi açıklaması

Türk Sillahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, bir grup terörist tarafından taciz ateşi açıldığını ve açılan ateş sonucu yerden seken taşlardan bir askerin yaralandığı bildirildi.

03 Haziran 2013 Pazartesi, 12:43
Abone Ol google-news

Genelkurmay Başkanlığı, bugün Türkiye-Irak Hududu üzerinde ve Şırnak-Uludere-Gülyazı bölgesinde bulunan Karaçalı Üs Bölgesine bir grup terörist tarafından taciz ateşi açıldığını ve açılan ateş sonucu yerden seken taşlardan bir Jandarma Uman Çavuş'un hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle; "Bugün (3 Haziran 2013) saat 12.05 ve saat 12.30 sıralarında, Türkiye-Irak Hududu üzerinde ve Şırnak-Uludere-Gülyazı bölgesinde bulunan Karaçalı Üs Bölgesine bir grup terörist tarafından taciz ateşi açılmış, açılan ateş sonucu yerden seken taşlardan bir Jandarma Uzman Çavuş hafif şekilde yaralanmıştır. Ateş edilen bölgeye, meşru müdafaa kapsamında, 12.40-13.00 saatleri arasında bir Kobra (AH-1) Taarruz Helikopter kolu ile ateşle keşif faaliyeti icra edilmiştir. Durumdan Şırnak Valiliği bilgilendirilmiştir."


Deniz Haydutluğu ile Mücadele Harekatı

Genelkurmay Başkanlığı, TCG GÖKSU firkateyninin, "Deniz Haydutluğu ile Mücadele Harekatı"nda görevlendirildiğini duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sayfasında yayımlanan açıklamada, firkateynin, Aden Körfezi, Somali açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde yürütülen "Deniz Haydutluğu ile Mücadele Harekatı"na destek sağlamak maksadıyla 6 Haziran-Aralık 2013 tarihlerinde Birleşik Görev Kuvveti-151 (CTF-151) emrinde görevlendirildiği kaydedildi.