Tüp patladı, 2 kişi ağır yaralandı

Başkent Priştine’nin ’Dardania ’ semtinde patlıyan tüp , iki kişinin ağır yaralanmasına ve büyük maddi zarara neden oldu.

13 Ocak 2015 Salı, 01:11
Abone Ol google-news

Kosova’nın başkenti Priştine’nin, ’Dardania’ semtindeki bir binanın 5’nci katında patlama meydana geldi. Bahriye Plana (60) ve torunu Drilon Plana (15) patlamada ağır yaralandı. Patlama sonucu yanan iki daire kullanılamaz hale geldi. Patlamanın etkisiyle evin duvarı yıkıldı ve park halindeki araçların üzerine düştü. Beş araç hasar gördü. Etraftaki binaların camları kırıldı ve büyük korku yaşandı. İtfaiye ve ambulans olay yerine geldi. İtfaiyenin gelmesiyle dairelerdeki yangın fazla büyümeden kontrol altına alındı. Yaralılar ambulansla Priştine Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Olayla ilgli açıklamada bulunan Kosova polisi basın sözcüsü , Agron Borovci, tüp gazın patlaması sonucu çıkan yangın ihbarı üzerine olay yerine itfaiye birlikte geldiklerini ve yoğun bir çalışma ile yangının kısa sürede söndürülmesi için gerekli tüm çalışmaların yaptıklarını söyledi. Borovci, tüpün patladığı dairenin tamamen yandığını ve diğer beş dairede maddi hasarın meydana geldiğini, binadaki bütün vatandaşların tahliye edildiğini açıkladı.