Üsküdar'da korkutan patlama!

Üsküdar’da elektirik ve kanalizasyon hattının geçtiği güzergahta meydana gelen patlama, korkuttu. Gaz sıkışmasından kaynaklandığı belirtilen patlama rögar kapaklarını ve kaldırım taşlarını havaya uçurdu.

01 Nisan 2012 Pazar, 12:55
Abone Ol google-news

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bosna Bulvarı üzerinde saat 10.30 sıralarında büyük bir patlama oldu. Elektirik ve kanalizasyon hattının geçtiği güzergahta meydana gelen patlamada, rögar kapakları ve kaldırım taşları havaya uçtu. Patlamanın şiddetiyle kaldırım taşlarından bazıları metrelerce uzağa savruldu.

Ana cadde üzerinde meydana gelen patlama sırasında yoldan yaya ve araç geçişi olmaması olası kazaların önüne geçti. Patlama sesini duyan esnaf hemen polisi aradı. Olay yerine kısa süre içinde gelen polis caddeyi çift yönlü olarak yaya ve araç trafiğine kapattı. Patlamanın nedeninin anlaşılması için olay yerine bomba uzmanı ekipler çağrıldı. Bu sırada elektirik ve doğalgaz ekipleri de inceleme yaparak kaçak olup olmadığını kontrol etti. Olay yerine gelen bomba uzmanı ekip patlamanın olduğu noktada inceleme yaptı. Yapılan incelemede patlamaya gaz sıkışmasının neden olduğu anlaşıldı. Patlamanın olduğu yerin karşısında işyeri olan İsa Çınar, "Birden büyük bir patlama sesi duyduk, yoğun bir duman çıktı. Polisi aradık, patlama sırasında araç ve yaya geçmiyordu, geçse bir yaralanma olurdu" diye konuştu.

İnceleme sonunda ikinci bir patlama ya da elektirik kaçağı riski olmadığı anlaşılınca cadde yeniden yaya ve araç trafiğine açıldı.