Vurulup çöp arabasına atılan köpekle ilgili validen açıklama

Çorum Valisi Ahmet Kara, Osmancık İlçesi'nde vurulan bir köpeğin yaralı halde çöp arabasına atılmasıyla ilgili açıklama yaparak, "Veteriner hekim ile belediyenin temizlik işleri müdür vekili açığa alındı. Onun dışında hayvanları koruma kanunu gereğince belediyeye 5 bin lira ceza yazıldı. Ayrıca veteriner hekime de 2 bin lira ceza yazıldı” dedi.

28 Mart 2016 Pazartesi, 20:07
Abone Ol google-news
 
Çorum'un Osmancık İlçesi'nde geçen hafta iddiaya göre yol üzerinde bulunan çöp konteyneri yanındaki sokak köpeği, bir kişi tarafından tabancayla ateş edilerek vuruldu. Yaralı köpek, daha sonra belediye temizlik işçileri tarafından çöp aracına konularak çöp depolama alınına bırakıldı. Çevredeki bir kişi tarafından cep telefonu ile çekilen görüntüler hem sosyal medyada hem de yazılı ve görsel medyada yayınlanınca hayvanseverler tepki gösterdi.

Konuyla ilgili bugün Çorum Valisi Ahmet Kara açıklama yaptı. Vali Kara, "Geçtiğimiz salı günü Osmancık'ta meydana gelen ve bizi üzüntüye sevk eden bu olay Valilik tarafından el konuldu. İlgili veteriner hekim belediyenin temizlik işleri müdür vekili açığa alındı. Onun dışında hayvanları koruma kanunu gereğince belediyeye 5 bin lira ceza yazıldı. Ayrıca veteriner hekime de 2 bin lira ceza yazıldı. Olay incelenmeye devam ediliyor. Vali yardımcıları soruşturma takibi için görevlendirildi. Soruşturma devam ediyor. Şuana kadar gelinen nokta bir muhtarın kusurlu olması. 'Köpek çocuklara saldırıyordu ben de köpeğe bir el ateş ettim' diyor. Köpekte iki kurşun yarası olduğu görülmüştür. Veteriner hekimin de kusurlu olduğunu düşünüyoruz. Yeteri kadar kontrol etmeden köpeğin öldüğünü söylemiş, ondan sonra çöp arabasına atılmış. Soruşturma sonucunda sorumlusu kimse ortaya çıkacak ve gereken ceza verilecek" dedi.