Wikileaks'ten Erdoğan'a mektup çıktı: Keşke ölseydik...

Dünyaca ünlü sızıntı sitesi Wikileaks, AKP ile ilgili 294 bin 548 e-mail ve yazışmalarının ilk bölümünü yayımladı.

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 08:30
Abone Ol google-newsMaillere ulaşmak siber saldırılar nedeniyle zor olsa da o mailler arasında dönemin Başbakanı Erdoğan'a yazılmış çarpıcı bir mektup ortaya çıktı.

Oda TV'nin haberine göre, "Başbakanım benim kızımın ve ailemin mısırlı esma kadar değeri yok mu" başlığıyla yazılan mektupta, M.K. isimli bir vatandaş yoksul ve çok zor durumda olduklarını belirterek Erdoğan'dan yardım istiyor. 21 Ağustos 2013 tarihli mail Erdoğan'ın yanı sıra AKP kurmaylarının hemen hemen tamamına da gönderilmiş.

AKP'nin yazışmalarını yayınlayan WikiLeaks'e erişim engeli

AKP'nin yazışmalarını yayınlayan WikiLeaks'e erişim engeli

Erdoğan'ın Mısır'da ölen Esma'ya canlı yayında ağlaması hatırlatılan mailde, "Ben ve ailem, sizin yapmış olduğunuz yanlış uygulamalar sebebiyle 14 yıldır kendi vatanımız da Mısırlı Esma dan daha kötü durumlara düştük. Keşke ölseydik" ifadeleri kullanılarak aynen şunlar aktarılıyor:

"Defalarca Defalarca yazdım fakat sorunlarıma duyarsız kaldınız.  Kızınıza bahsetmiş olduğunuz 'dünya gelip geçici hepimiz faniyiz bir gün ecel çatıp geldiğinde hepimiz öleceğiz...'

Hepimize gelen ecel size de gelecek bu dünya da ulaşılmazsınız fakat öbür dünya da Allah sizi karşıma çıkaracak ve hakkımı sizden isteyeceğim.

Yaradanım ne ile gelirsen gel kul hakkı ile gelme demiyor mu? Ben ve ailem çöplükten ekmek toplarken sen nerdeydin başbakanım  ben ve ailem size oy verdiğimizde hakkımızı savunacağını düşündüğümüzde sen hakkımı savunmadın başbakanım  ben bu dünya da size sesimi duyurmak için herkese yazacağım yılmadan sürekli yazacağım  14 yıl bana ve aileme kılınızı kıpırdatmadınız isteseydiniz her şeyi yapabilirdiniz. Sizden kanunsuz bir şey istemediğimi sizde bilmektesiniz.  Sn başbakanım  benim kızımın benim oğlumun bir Mısırlı Esma kadar değeri yok mu?

M.K."
Kaynak: ODA TV